לוגו פוקסמיינד משחקים חכמים

משחקי חשיבה הטובים ביותר לגיל 7

גיל 7 הוא לא ספק אחד הגילאים המרגשים בו מתרחשים הרבה שינויים בחיי ילדיכם וגם בחייכם כהורים: הילד שלכם סביר להניח עלה לכיתה א', מתחיל ללמוד לקרוא, לכתוב, לרכוש חברים חדשים בבית ספר, להיתקל באתגרים ובעיקר לחקור את העולם מסביב. יחד עם זאת, למרות שילדיכם נמצא במסגרת חינוכית עם מורים ושיעורים, אנחנו עדיין ממליצים לכם להשקיע זמן איכות במשחקי חשיבה שימשיכו לפתח את המוח של ילדיכם יחד עם מיומנויות חדשות שקריטיות להתפתחות הקוגניטיבית שלו. במאמר הבא, נביא לכם את ההמלצות הטובות ביותר למשחקי חשיבה לגיל 7 – בואו נתחיל!

גיל 7 הנפלא – מה קורה אצל הילד בשלב הזה?

כמו שכתבנו, גיל 7 הוא גיל מאוד מיוחד. יכול להיות שאתם ההורים מרגישים שיותר קל לכם, אבל למען האמת – לילדים שלכם בגיל הזה לא תמיד פשוט, והם גם לא הכי קלים להבנה. הגוף של ילדיכם וההתפתחות המוטורית שלו מגיעה לשלמות מסוימת בשלב זה. מבחינה קוגניטיבית ואינטלקטואלית – יש התפתחות משמעותית אך לצורך העניין עדין אין להם את היכולת לחשוב בצורה מופשטת.

בנוסף, בזמן הזה הילד שלכם מפתח עולם פנימי עשיר, שיהווה מאוחר יותר בסיס איתן בכל מישורי חייו הבוגרים. זה השלב בו אתם תניחו את היסודות החשובים על מנת שיוכלו לעבור בבטחה דרך המשברים של גיל ההתבגרות ולפתח קרקע פוריה ויציבה כאנשים בוגרים בעתיד.

כדי לעזור לילדיכם לפתח ולחדד מיומנויות ויכולות חשובות בגיל 7, חוקרים ואנשי מקצוע רבים ממליצים לשלב משחקי חשיבה כחלק מהשגרה. שימו לב, שאלמנטים תחרותיים והישגיים אינם נכונים בשלב זה ולא מתאים לגיל הזה. למעשה, אלה רק מפריעים ועשויים לעורר אצל הילד שלכם קונפליקטים רבים בהמשך. לכן, השקיעו יותר במשחקי שיתוף פעולה וחברה שיוכלו גם להעניק לילדיכם אפקט חינוכי ולימודי לצד שיפור היכולות החברתיות והרגשיות שלהם.

נצלו את היכולת שלהם להמציא ולהתאהב בסיפורים כדי למצוא משחקי חשיבה שמשלבים את עולמות הפנטזיה והאגדות ויוכלו לקחת אותם לעולם של תהליכים, ניגודים לצד פיתוח מיומנויות חשיבה מורכבות יותר: כמו חשיבה הגיונית וחשיבה אסטרטגית. בחלק הבא של המאמר, הבאנו לכם את משחקי החשיבה הטובים ביותר לגיל 7.

משחקי חשיבה לילדים בני 7

אולי יעניין אותכם לקרוא גם על משחקי זיכרון לילדים >> 

6 משחקי חשיבה מומלצים לגיל 7

 #1 תפוס תצבע

משחק חשיבה נהדר לגיל 7 בו עליכם לעזור לחיות לטרוף את ארוחת הערב שלהן. המשחק עובד על מגוון רחב של מיומנויות כמו היגיון, גמישות מחשבתית, תכנון מהלכים וריכוז. שימו לב שהמשחק פחות מתאים להרבה משתתפים, אפשר 2 או 3 והוא מושלם גם לנסיעות ברכב!

אז איך משחקים? עליכם להניח את חלקי המשחק על הלוח ככה שכל הצפרדעים והסלמנדרות יתאימו לחידה. בשלב הבא, עליכם בחור בחידה. בחלק מהחידות אתם תראו שצריך למקם את הצפרדעים והסלמנדרות מול החרקים, ככה שהם יוכלו לטרוף אותם. שימו לב שלכל חידה יש רק פתרון אחד. 

תפוס תצבע כמשחק חשיבה לגיל 7
מחסום משטרה כמשחק חשיבה לגיל 7

#2 מחסום משטרה

עוד משחק חשיבה נפלא מבית פוקסמיינד – מחסום משטרה. מדובר במשחק חשיבה שמתרכז בעיקר בפיתוח היכולת לתכנן מהלכים, מיומנות חשובה מאוד בגיל זה. במשחק, אתם למעשה מפקדי המשטרה והתפקיד של השחקנים הוא לתאם בין כל הניידות ולחסום את כל דרכי המילוט של החשוד במכונית האדומה. המשחק כולל 60 חידות היגיון ברמות קושי שונות, מה שהופך את המשחק הזה למרתק והילד שלכם לא ישתעמם בקלות.

אז איך משחקים? ראשית, עליכם לבחור בחידה ולהניח את המכונית האדומה והבניינים על גב לוח המשחק בהתאם למה שמצוין בכרטיס החידה. לאחר מכן, עליכם להניח 6 מכוניות המשטרה על הלוח כדי שהם יחסמו את דרכי הבריחה של המכונית האדומה. כל מכוניות המשטרה חייבות להתאים על הלוח. שימו לב שלכל חידה יש רק פתרון אחד, מה שמקשה על הדברים.

#3 תתחילו לארוז

תתחילו לארוז הוא משחק נהדר שמתאים לעד 4 משתתפים, משחק חשיבה שיגרום לכם לרצות לצאת לחופשה הבאה 😊 אז איך המשחק עובד? צאו לחופשה ב-30 יעדים חלומיים בכל רחבי העולם: בין אם זה איביזה, בורה בורה, הוואי…אבל ראשית, עליכם לוודא שאתם בכלל מצליחים לסגור את המזוודה! האם תצליחו? שימו לב שעליכם לאסוף את כל הפריטים שמופיעים על גבי כרטיס היעד. המשחק עובד על פיתוח כישורי פתרון בעיות, ריכוז וראייה תלת מימדית, אידאלי לגיל 7.  

תתחילו לארוז כמשחק חשיבה לגיל 7
משחק הפינגווינים של פוקסמיינד

#4 פינגווינים מסיבת בריכה

משחק שמיועד לפתח גמישות מחשבתית אצל ילדים בגיל 7, יכולות תכנון, חשיבה לוגית, פתרון בעיות, יכולות ריכוז ועוד…במשחק הילדים יצטרכו להפעיל חשיבה כדי לעזור לפינגווינים לבלות כמו שצריך במסיבת בריכה. אז מה עליכם לעשות? להניח את הפינגווינים בבריכה בדיוק כמו שכתוב בכתב החידה, להקיף אותם בחלקי הקרח ככה שיוכלו להמשיך להשתכשך בניהם. מדובר במשחק חשיבה מאתגר שכולל 60 חידות בדרגות קושי משתנות, ככה שתוכלו לעלות את הרף ממשחק למשחק ולהבטיח שהילד שלכם לא יאבד עניין. שימו לב שלכל חידה יש רק פתרון אחד (תוכלו לבדוק בסוף המשחק במחברת של המשחק). 

#5 מחבואים בג'ונגל

מחבואים בג'ונגל הוא משחק חשיבה מאתגר במיוחד לגילאי 7, הוא עובד על פיתוח מיומנויות שונות, כמו לדוגמה ראייה מרחבית, יכולות תכנון, יכולות ריכוז והבחנה ופתרון בעיות. המשחק מגיע עם 4 חלקי פאזל, בעזרתם צריך להסתיר את כל החיות שעל הלוח חוץ מהחיות שמופיעות בכרטיס החידה. המשחק מגיע עם 80 חידות מאוד מאתגרות, כולן בדרגות קושי עולות. גם כאן בדומה לשאר המשחקים לכל חידה יש פתרון אחד ואת כולם תוכלו למצוא בגב כל כרטיס.

מחבואים בג'ונגל כמשחק חשיבה לגיל 7
הרפתקה במבוך כמשחק חשיבה לגיל 7

#6 הרפתקה במבוך

אחד המשחקים הכי מאתגרים ברשימה שמתאימים גם לגיל 7 – עליכם לנסות להימלט מהקירות והנעים והתנינים הטורפים. מדובר בהרפתקה מאתגרת, בה עליכם לשקול כל צעד וצעד בחוכמה בין הקירות המבלבלים והמים ששורצים בתנינים מפחידים. רק הרפתקן מתוחכם ומנוסה במיוחד יוכל להצליח לצאת מהמבוך בהצלחה. המשחק מגיע עם 60 חידות בדרגות קושי משתנות ועובד על גמישות מחשבתית, חשיבה לוגית, יכולת תכנון, פתרון בעיות ויכולות ריכוז.

איך משחקים?

בשלב הראשון עליכם לבחור בחידה וכעת עליכם להזיז את חלקי הפאזל ככה שהחייל שלכם יוכל למצוא את הדרך הבטוחה והמהירה ביותר שתוביל אותו מהמבוך. מצאתם את הפתרון הנכון רק כאשר החייל שלכם יוכל לצאת מהמבוך.

כמה מילים אחרונות,

אם אתם מחפשים משחקי חשיבה לגיל 7, אתם במקום הנכון 😊 באתר של פוקסמיינד תוכלו למצוא מגוון אדיר של משחקי קופסא חדשניים, חכמים ומהנים במיוחד לילדים בכל הגילאים. החזון של פוקסמיינד מהיום שהוקמה זה לפתח משחקים שמשלבים פיתוח כישורים ומיומנויות לצד הנאה גדולה, כל זה תוך שמירה סטנדרטים גבוהים ומשחקים איכותיים שיוכלו להחזיק לכם המון שנים.

המשחקים של פוקסמיינד פותחו בישראל אך נמכרים במדינות רבות בעולם ומתורגמים למגוון רחב של שפות. אם יש לכם שאלות אנחנו מזמינים אותכם ליצור איתנו קשר בטלפון: 03-9092034.

אולי יעניין אותך גם

יש לך רעיון למשחק?

מצוין! נשמח לשמוע

מלא/י את פרטיך בטופס מטה ואת הרעיון בקווים כלליים, ואנו נחזור אליך בהקדם.

בודק...