לוגו פוקסמיינד משחקים חכמים

מתנות לגיל 9

זה יכול להיות קשה לבחור מתנה לילדים שהם לא ממש בני נוער אבל הם גם לא בדיוק ילדים קטנים. ברגע שילדים מגיעים לגיל 9, יש להם תחושה חזקה של מה הם אוהבים, בין אם זה פרויקטים של DIY, אמנות צעצועים או משחקי קופסה שכבר יצא להם להתנסות בהם. יש כאלה שמעדיפים מדע וטכנולוגיה – בכל מקרה, לא משנה מה זה, התחושה הזו יכולה להפוך את קניית המתנה  לפשוטה יותר (פשוט לקנות להם את מה שהם יודעים שהם אוהבים) או קשה יותר (כשאתם מחמיצים את המטרה ומאכזבים). אבל אל חשש, אני כאן כדי לעזור: רשימת המתנות הטובות ביותר לילדים בגיל 9 כוללת המון אפשרויות שיתאימו לכל העדפה וסוג אישיות. ורוב המתנות כאן מגיעות עם מחירים ידידותיים. אז קדימה, בואו נבדוק. 

לפני שנתחיל - בואו נדבר על כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם בתהליך בחירת המתנה מבלי לפספס

אני יודעת, לבחור מתנות זה משימה לרוב מעצבנת, שתמיד באה בימים הכי עמוסים, וזה נראה שכל ימי ההולדת, החגים הם בלתי נגמרים וזה פשוט מסחטת כסף. אם זה לילד שלנו – אז ברור שנדע טוב יותר מה לקנות אבל יהיה גם את הפחד לאכזב, ואם זה לא ילד/ה שלנו – עם כל הכבוד, אנחנו רק רוצים לגמור עם המטלה הזו כמה שיותר מהר ולסמן צ'ק, אבל בו זמנית כן חשוב לנו להעניק משהו נחמד, במיוחד אם מדובר בחבר או חברה שקרובים לילד שלנו בכיתה. אז כדי להקל על התהליך, הבאתי לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את המתנה הטובה ביותר לגיל 9.

כלל אצבע שלי – כשאני קונה מתנות או צעצועים לילדים בני 9, לפני שאני מוסיפה לעגלה (ומנקודת הנחה שאתם לא ההורים) הקפידו לבדוק עם ההורים אם זה בסדר לקנות מתנה שעלולה לעורר התנגדות, כמו לדוגמה סליים או איזה שהיא טכנלוגיה, למקרה שהדברים האלה לא רצויים בבית וזה יכול לגרום לאי נעימות.

קחו בחשבון את תחומי העניין שלהם – תבדקו מה התחביבים ותחומי העניין של הילד או הילדה, האם הם אוהבים אמנות, מדע, מוזיקה או ספרים? מתנה שנוגעת לתשוקות שלהם יהפוך את המתנה למוצלחת יותר.

ערך חינוכי – אני אוהבת לחפש מתנות עם ערך חינוכי כמו משחקי חשיבה אבל לא רק, יש הרבה צעצועים ומשחקים שיוכלו לעזור לילדים שלכם ללמוד תוך כדי כיף, ואני בהמשך הסקירה אתן כמובן דוגמאות למתנות כאלה.

אל תשכחו יצירתיות ודמיון – עודדו יצרתיות ודמיון עם מתנות נהדרות כמו ציוד אומנות, ערכות בניה משחקי הרכבה וכו'.  אלה יכולים לעזור לילדים לבטא את עצמם ולפתח מיומנויות פתרון בעיות.

דברו עם ההורים – אם אתם לא ההורים, בקשו לבדוק עם ההורים של הילד מה תחומי העניין, בקשו מהם רעיונות, יכול להיות שיש להם כבר רשימה או כמה פריטים ספציפיים שהם יודעים שהילד או הילדה רוצה.

גיפט קארד – אני לא תומכת, אבל מצד שני אם זה ילד שאתם לא מכירים או שאין לכם זמן, אתם תמיד יכולים לקנות גיפט קארד ולתת להורים שילכו לבחור עם הילד מתנה שהוא אוהב באחת מחנויות המשחקים/צעצועים.

קראו ביקורות – לפני שאתם מבצעים את הרכישה, ממליצה לקרוא ביקורות בגוגל, בחנות עצמה או בקהילות של הורים כדי לוודא שאתם באמת קונים מתנה שווה.

קחו בחשבון את נושא האחסון – היכן הילד או הילדה יאחסנו את המתנה כשהיא אינה בשימוש? אם זה משהו גדול מדי, כדאי לבדוק שבאמת יש מקום ושזה לא יכביד.

תקציב – הגדירו תקציב למתנה והצימדו אליו – כך תוכלו לוודא שאתם לא מתפזרים או נכנעים לבקשות מוגזמות.

מה כדאי לכם לדעת על גיל 9 (או - מה הם צריכים בגיל הזה)

בגיל 9 ילדים עוברים צמיחה והתפתחות משמעותית, פיזית ורגשית. האישיות שלהם נעשית מוגדרת יותר, היבט בולט אחד של ילדים בני 9 הוא העצמאות הגוברת שלהם. הם משתוקקים לתחושת עצמאות והם יעסקו יותר בתשוקות ובתחביבים שלהם.  מתנות המאפשרות להם לחקור ולפתח את תחומי העניין הללו באופן עצמאי הן אידיאליות. שקלו פריטים כמו ערכות DIY ציוד אמנות או ציוד ספורט המאפשרים להם להביע את עצמם ולעסוק בפעילויות שהם אוהבים ללא השגחה מתמדת.</p><p>מבחינה קוגניטיבית, ילדים בני 9 מרחיבים את יכולות פתרון הבעיות ואת כישורי החשיבה הביקורתית שלהם. הם הופכים סקרנים יותר לגבי העולם סביבם ולהוטים לחקור מושגים חדשים. מתנות המעודדות חקר ולמידה, כמו  משחקי חשיבה, ערכות ניסויים מדעיים, פאזלים מאתגרים או ספרים שמתאימים לתחומי העניין שלהם, הן בחירה מצוינת. 

יתר על כן, ילדים בני 9 מנווטים בנוף חברתי מורכב יותר. הם מייחסים ערך גבוה יותר לחברות ולאינטראקציות חברתיות. מתנות המקלות על פעילות קבוצתית או משחקי שיתוף פעולה יכולים לעזור להם ליצור קשר עם חברים ולפתח מיומנויות חברתיות חשובות. משחקי קופסה הדורשים אסטרטגיה ועבודת צוות הם אפשרויות מצוינות 

אריזות מתנות לגיל 6

ההמלצות שלי למתנות לגיל 9

דאבל קונקט

דאבל קונקט הוא משחק מופלא, שאני חושבת שהוא מושלם לגיל 9. אתם תגלו בהמשך, שרוב המתנות שאני ממליצה עליהם זה משחקי קופסאה וזה מכמה סיבות, ראית – זה נותן המון ערך לילדים – בין אם ברמה שזה מפתח כישורים, כמו המשחק הזה שעובד בעיקר על פיתוח חשיבה ומהירות, או מגבש ומחזק קשרים בין חברים. 

במשחק הזה לצורך העניין, על הילדים למצוא  את הסמל המשותף בין הקלף שבידם והקלפים שעל השולחן. הם צריכים להניח את הקלף שלהם  צמוד לקלף אחר. השחקן או הקבוצה שמצליחים ליצור שורה של 4 קלפים בצבע שלהם – מנצחים בסבב! נצחו בכמה שיותר סבבים, והניצחון במשחק הוא שלכם! כולם משחקים בו-זמנית, אז נסו לחסום את האחרים בעזרת הקלפים שלכם כדי לנצח! משחק של תגובות זריזות ובילוי מושלם!

איך משחקים

משחקים בין 2, 3 או 4 שחקנים בודדים. במפגש של עד 8 שחקנים התחלקו לקבוצות.

הניחו את אריח הפתיחה (מסגרת שחורה) במרכז השולחן ופתחו את הקלף העליון מהערימה האישית שלכם. מצאו את הסמל המשותף, הכריזו את שמו, והניחו אותו סמוך לקלף שעל השולחן. צרו שורה של 4 קלפים בצבע שלכם במהירות האפשרית וזכו בסבב

כדי להיות אלופים, עליכם להוכיח את היכולות שלכם: בתום הסבב, המנצח מקבל מכל שחקן/קבוצה אחרת קלף בצבע שלהם ועליו להיפטר גם מהם בלי להכשיל את עצמו

דאבל קונטנט מתנה לגיל 9
הפרש החכם מתנה לגיל 9

הפרש החכם- משחק חשיבה אסטרטגי

עוד משחק נהדר שקניתי לילד שלי ומאז הוא לא מפסיק לשחק בו – הפרש החכם. מדובר במשחק אסטרטגיה מתוכם. אני אוהבת אותו בעיקר בגלל שהמשחק מסייע בפיתוח אסטרטגיות חשיבה, תכנון מהלכים, שיפור הזיכרון ועוד. החיסרון שזה מתאים ל-2 שחקנים, אבל מצד שני הוא באמת מאתגר ודורש המון חשיבה, מדובר במשחק איטי יותר אם נשווה את זה למשחק הקודם ברשימה. 

איך משחקים

הניחו את האריחים על 16 הריבועים הנמצאים במסגרת הלוח (ריבועי ההתחלה), כפי שמוצג בתמונה – אריח כהה ואחריו אריח בהיר וכן הלאה סביב הלוח.

השחקן שמשחק עם האריחים הבהירים מתחיל בהזזת אחד האריחים שלו למגרש המשחק. כל אריח יכול לזוז כמו פרש בשחמט: 2 צעדים קדימה ו 1- הצידה או 2 צעדים הצידה ו 1- קדימה

המשחק מסתיים כאשר אחד השחקנים יוצר רצף של 4 אריחי משחק בצבע שלו, בשורה, באלכסון או במבנה של ריבוע,

חלומות 2 – מלכות במשימה

בבית שלנו מכורים למשחק חלומות הראשון, אז כמובן כשחלומות 2 יצא – מיהרתי לחנות לקנות וגם הוא הפך להיות אחד ממשחקי החשיבה האהובים אצלנו בבית! 

אז מה קורה שם בדיוק? יש שם עלילה מרתקת (חייבת לומר שגם כהורים אנחנו נסחפנו אחרי העלילה והעיצוב המקסים)  מלכת החביתיות, מלכת החיפושיות וחברותיהן חוזרות עם דמויות חדשות ועם משימה חדשה: להציל את המלכים! שחקו עם המלכות שלכם והצילו את המלכים מהצרות ומהסכנות שנקלעו אליהן. צרפו למלכות את הידידים המשוטטים ביער כדי שיעזרו להן במשימת הצלת המלכים, אך במשחק אתם חייבים להיזהר מהגמדים השובבים, הערבות המנמנמות והמכשפות המחליפות! המשימה היא להציל כמה שיותר מלכים ותוכתרו לגיבורים המלכותיים!   

איך משחקים

ראשית יש לסדר את הקלפים כפי שמפורט בהוראות. ערבבו את הקופה והניחו אותה עם הפנים כלפי מטה במרכז השולחן. כעת, יש למשוך את הקלף העליון ולהניח אותו כשפניו כלפי מעלה – זו תהיה ערימת המשומשים. חלקו לכל שחקן אביר באופן אקראי והניחו את האבירים במעמד שלהם.

לאר מכן ש להטיל את הקובייה. פעלו בהתאם לתוצאה, השתמשו בכל קלפי הפעולה המיידית שברשותכם בסדר שתבחרו, את שאר הקלפים שקיבלתם הניחו גלויים לפניכם, וצרו את הממלכה שלכם. תוכלו לבצע פעולות נוספות בעזרת הקלפים שבממלכתכם כדי לקבל קלף ידיד ביער, להעיר את המלכות הרדומות שלכם, או להציל מלך. בסוף התור שלכם מותר לכם להחזיק בממלכתכם עד 5.

חלומות 2 מתנה לגיל 9

מיפל לנד- מי יבנה את פארק השעשועים הכי מצליח?

עוד משחק נהדר שכתבתי עליו גם ביקורת – תוכלו לקרוא אותה כאן  – משחק שרשם הרבה התלהבות בקרב כל הילדים, כי בואו- מי לא היה רוצה לבנות את הפארק השעושעים החלומי? 

בקיצור במשחק עליכם לבנות את  פארק השעשועים הכי שווה ויוקרתי שיש! הילדים צריכים לקנות מתקני כיפים ולהציע מתקני שירות מגניבים במטרה לארח כמה שיותר מבקרים. לא פלא שהם כל כך נסחפים לעלילה ונהנים מכל שניה. 

במשחק חשוב לא להזניח את המבקרים כי זה עלול להשפיע על המוניטין שלהם. 

איך משחקים? 

בשלב הראשון יש להניח את לוח מגרש החניה במרכז השולחן. ערבבו את קלפי האוטובוס והניחו אותם בערימה כשפניהם כלפי מטה. משכו כמות קלפים כמספר השחקנים ועוד אחד נוסף. הניחו אותם גלויים בהתאם לסימונים שבצד ימין של לוח מגרש החניה. הניחו על האוטובוסים את המיפלים המתאימים לפי מה שמצוין בקלף.

לאחר מכן הניחו את סמן הסבב על עיגול מספר 1 שבלוח החניה. הכינו שלוש ערימות לפי שלושת הגדלים של אריחי האטרקציות ומתקני השירות, כשפני האריחים מטה. משכו מהערימות 5 אריחים קטנים, 5 אריחים בינוניים ו 3- גדולים, וסדרו אותם גלויים במרכז השולחן. הניחו את 4 שטחי ההרחבה לפארק ו 4- אריחי שערי הכניסה הנוספים בסמיכות למגרש החניה, בהישג ידם של השחקנים. הניחו את שאר המיפלים ואת המטבעות בהישג ידם של כל השחקנים.

כל שחקן לוקח לוח פארק אישי ושער כניסה לפארק – מקמו את השער צמוד ללוח הפארק האישי לפני השביל הקטן, גיליון נקודות ועיפרון. כל שחקן מקבל תקציב על פי מיקומו בסידור התורות. כעת אתם יכולים להתחיל לבנות את פארק השעשועים שלכם!

משחק מיפל לנד כמתנה לגיל 10
האי הנעלם כמתנה לילדים בגיל 10

האי הנעלם – תעוזה בלב ים!

האי הנעלם זה משחק אסטרטגיה נהדר שאני ממש ממליצה עלו לגילאי 9. אם הילד שאתם קונים לו את המתנה אוהב משחקים יותר עלילתיים ומשחקי אסטרטגיה זה בדיוק בשבילם! במשחק הם מצטרפים לקבוצה של הרפתקנים אמיצים והם למעשה נמצאים במשימה חשובה ומאתגרת – עליהם למצוא אוצרות עתיקים וחשובים על האי (שהוא מאוד מסוכן). מה הקטע? שהאי נעלם וטובע אז הם חייבים לפעולב מהירות ובשיתוף פעולה. המשחק מאוד סוער ומרגש ותמיד גרף תגובות מתלהבות! 

איך משחקים 

האי שוקע! כל השחקנים צריכים להזדרז ולאסוף את כל האוצרות, להגיע למנחת המסוקים ולברוח מהאי ביחד לפהני שיהיה מאוחר מדי!
במהלך המשחק כל שחקן מבצע בתורו כמה מהלכים כאשר המטרה היא לאסוף את האוצרות. כל תור מלווה בהתייעצות עם שאר השחקנים מאחר והמטרה משותפת! כולם עוזרים זה לזה, מוותרים על מהלכים לטובת אחרים, מצילים שחקנים אחרים מסכנות כדי להספיק לברוח מהאי ביחד.
שיתוף פעולה, וויתור ואחדות בין המשתתפים הכרחית להשגת הנצחון. שימו לב! כשלון של שחקן אחד הוא כישלון הקבוצה כולה!   

כמה מילים אחרונות

אני מקווה שהמדריך הזה יעזור לכם למצוא את המתנה המושלמת לגיל 9. אני יודעת שרוב המשחקים ששמתי כאן הם משחקי קופסה, אבל אני באמת מאמינה שהם נותנים המון ערך וכיף ומשפרים מיומנויות – אז יש לזה את כל הבונוסים. אם אתם רוצים רעיונות נוספים למתנות – ממליצה על ספרים, למי שרוצה ממש לפנק אז גם קינדל. ערכות אומנות, ערכות מדע ועוד. 

אולי יעניין אותך גם

יש לך רעיון למשחק?

מצוין! נשמח לשמוע

מלא/י את פרטיך בטופס מטה ואת הרעיון בקווים כלליים, ואנו נחזור אליך בהקדם.

בודק...