לוגו פוקסמיינד משחקים חכמים

משחקים מומלצים כמתנות לבנות בגיל 6

כאמא וסופרת ששקועה עמוק בעולם של ילדיי, הטיולים הרבים שלי במעברים הצבעוניים והתוססים של חנויות צעצועים היו יותר מסתם שופינג- אלה היו משימות לגלות את המתנה המובהקת הזו שמהדהדת את המתנה של הילדה. דמיון ושמחת חיים. כשזה מגיע לבחירת מתנות לילדות בנות שש, החוויות האלה לימדו אותי את ההשפעה העמוקה שיכולה להיות למתנה שנבחרה בקפידה. בעידן הקסום הזה, שבו כל צעצוע חדש יכול להפוך לאהוב אהוב, חיוני לבחור מתנות שעושות יותר מסתם לבדר לרגע. הם צריכים לעורר שמחה מתמשכת, לעורר סקרנות, ולאפשר צמיחה בדרכים שובבות כמו חינוכיות. גישה זו מעשירה את זמן המשחק שלהם באופן עמוק, הופכת כל מתנה לשדרה לגילוי ולמידה, והופכת כל אירוע לאבן דרך בלתי נשכחת בחייהן של הבנת.

להבין את גיל 6...

6 הוא גיל קסום עבור בנות, המסומן על ידי פריחה של יכולות חברתיות וקוגניטיביות כאחד שמשנות את אופן האינטראקציה שלהן עם העולם. זה הזמן שבו ילדים רבים מתחילים בלימודים פורמליים, שמפגיש אותם עם תחום חדש של דינמיקה חברתית ואתגרים אינטלקטואליים. בנות בגיל זה הופכות יותר רהוטות ומתחילות לבטא את מחשבותיהן ורגשותיהן בבהירות רבה יותר, מה שעוזר להן ליצור חברויות עמוקות יותר ולהבין את נקודות המבט של אחרים.

מבחינה רגשית וחברתית, ילדות בנות שש מפתחות אמפתיה ותחושה חזקה יותר של נכון ולא נכון. הם לומדות לשתף פעולה עם חברים וחחברות, לשתף באופן עקבי יותר ולשחק לפי הכללים, שכולם מיומנויות חיוניות הן במסגרות הכיתה והן באינטראקציות במגרש המשחקים. מבחינה פיזית, הן משללות את המוטוריקה העדינה שלהן, ומאפשרות לקחת על עצמן משימות ומלאכות מורכבות יותר.

מבחינה קוגניטיבית, זהו זמן של סקרנות רבה. בנות בגיל הזה מתחילות לקרוא באופן עצמאי, לפתור בעיות מתמטיות בסיסיות ולשאול שאלות על העולם שסביבן שמראות רמה עמוקה יותר של חשיבה. הם מסוגלים להתמקד לתקופות ארוכות יותר ויכולים לעקוב אחר הוראות מורכבות יותר ולהשתתף במשימות ובמשחקים מובנים.

כאשר בוחרים מתנות לילדות בגיל זה, חשוב לקחת בחשבון צעצועים ומשחקים הנותנים מענה לאבני דרך התפתחותיות אלו. משחקי לוח, למשל, מצוינים להוראת סבלנות, תורנות ואסטרטגיה, תוך עידוד מיומנויות לשוניות ומתמטיות. מלאכת יד וערכות מדע יכולות לעזור לשכלל מיומנויות מוטוריות עדינות ולקדם עניין בחקירה מדעית. ספרים התואמים את רמת הקריאה שלהם יכולים לטפח אהבת קריאה ולמידה. כל מתנה שנבחרה מתוך מחשבה על נקודות המגע ההתפתחותיות הללו לא רק מביאה שמחה אלא גם תומכת ומעצימה את צמיחתן במהלך שנת ילדות קריטית זו.

מתנות לבנות על רקע ורוד

טיפים לבחירת המתנות המושלמות ביותר לבנות בגיל 6

התמקדו בערך חינוכי: בחרו במתנות המעודדות למידה והתפתחות. צעצועים חינוכיים המאתגרים את הכישורים הקוגניטיביים שלהם, כמו פאזלים ומערכות בנייה, יכולים לשפר את יכולות פתרון בעיות ומודעות מרחבית.

עודדו קריאה: בגיל זה, בנות רבות מתחילות לקרוא באופן עצמאי. ספרים המתאימים לגיל ומרתקים, הכוללים סיפורים על הרפתקאות, חברות וגילויים, יכולים לעזור להעמיק את אהבתם לקריאה ולבנות מיומנויות אוריינות.

קדם ביטוי יצירתי: ציוד אמנות, ערכות יצירה וכלי נגינה מציעים מקורות יצירתיים שהם לא רק מהנים אלא גם מועילים למוטוריקה עדינה ולהתפתחות אמנותית. מתנות אלו יכולות לספק דרך בריאה לילדים לבטא את רגשותיהם ורעיונותיהם.

תמיכה בפעילות גופנית: מתנות המעודדות פעילות גופנית, כגון קפיצה בחבלים, כדורים, או אפילו אופניים, תומכות בבריאות גופנית ובקואורדינציה. אלה נהדרים במיוחד עבור ילדים אנרגטיים וניתן ליהנות מהם גם במסגרות קבוצתיות, תוך קידום מיומנויות חברתיות.

כלול משחקים אינטראקטיביים וחברתיים: משחקי לוח שמתאימים לילדים צעירים יכולים להיות פנטסטיים ללימוד תורנות, סבלנות ואסטרטגיה. חפשו משחקים שניתן לשחק בהם עם בני משפחה או חברים, שעוזרים בפיתוח מיומנויות חברתיות ויכולים להוות מקור להמון כיף. 

התאימו אישית את המתנה שלכם: שימו לב לתחומי העניין שלה. בין אם היא אוהבת את החלל החיצון, דינוזאורים או אגדות, מתנה שמתיישרת עם תשוקותיה תמיד תבלוט ותזכה להרבה התלהבות.

בטיחות תחילה: שקול תמיד את בטיחות המתנה. בדוק אם יש חומרים לא רעילים, דירוג גיל מתאים וחלקים קטנים שעלולים להיות מסוכנים עבור אחים צעירים.

האם לקנות מתנה "טיפוסית לבנות?"

בואו נדבר יותר על מה מתנה טיפוסית לבנות – כי זו שאלה שמאוד נשאלת בתקופה זו במיוחד כשמדובר במשחקי קופסא, מה שעשוי להיות מגביל ומדוע זה מועיל להסתכל מעבר לסטריאוטיפים מגדריים מסורתיים בבחירת משחקים.

כאשר בוחרים משחקי קופסא כמתנות לבנות בגיל 6, חשוב לאתגר את הרעיון המקובל של מתנות "טיפוסיות לילדות". סטריאוטיפים אלה מצמצמים לעתים קרובות את טווח התחומי העניין והכישורים שאנו מעודדים אצל נערות צעירות, בכך שהם מציעים שרק סוגים מסוימים של משחקים מתאימים להן. מתנות מסורתיות המתויגות כ"לבנות" נותנות לעתים קרובות עדיפות לאסתטיקה על פני אסטרטגיה או מיומנות, ועלולה לזלזל ביכולות ובתחומי העניין של בנות.

במקום לדבוק בנורמות המיושנות הללו, קחו בחשבון את המגוון העצום של משחקי קופסה הנותנים מענה למגוון מגוון של מיומנויות ותחומי עניין. משחקים אסטרטגיים כמו "דרקומינו", או "הנהר הזורם" למשל, מצוינים לפיתוח מיומנויות חשיבה ביקורתיות ותכנון. הם דורשים מהשחקנים לחשוב קדימה, לקבל החלטות טקטיות ולנהל משאבים – מיומנויות בעלות ערך לכולם, ללא קשר למין.

יתרה מזאת, משחקים שיתופיים כגון "האי הנעלם" מלמדים עבודת צוות ופתרון בעיות בתרחישים עם הימורים גבוהים, ומטפחים תחושת קהילה ואחריות משותפת. משחקים אלו מדגישים עבודה משותפת להשגת מטרה משותפת, שהיא שיעור חיוני לילדים הלומדים לנווט בדינמיקה חברתית.

משחקי תפקידים (RPG) כמו "מבוכים ודרקונים" מציעים שדרה עשירה נוספת, המעודדת יצירתיות, סיפורים ואמפתיה. העיסוק בעולמות הדמיון הללו מאפשר לשחקנים לחקור נקודות מבט שונות ולפתח נרטיבים מורכבים, מה שמגביר את ההבנה הרגשית והיצירתיות שלהם.

על ידי בחירה במשחקים שאינם מוגבלים לסטריאוטיפים מגדריים, אנו לא רק מרחיבים את האופקים של מה שבנות יכולות ליהנות, אלא גם מציידים אותן במערך מגוון יותר של מיומנויות וחוויות. גישה זו מקדמת הכלה וצמיחה אישית, ומראה לנערות צעירות שתחומי העניין שלהן אינם חייבים להיות מוגבלים לקטגוריה מוגדרת צר. בכך, אנו מטפחים סביבה שוויונית יותר שבה ניתן לזהות ולטפח את הפוטנציאל של כולם.

לפיכך, במקום לעבור ברירת מחדל למתנה של "ילדה", בחרו במשחקי קופסא שמאתגרים, מעסיקים ומפתחים מגוון מיומנויות. 

המתנות הטובות ביותר לבנות בגיל 6

10 מי יודע? מקצועות מעוררי השראה – משחק מהיר של שאלות חכמות
מה תרצו לעשות כשתהיו גדולים? זהו משחק הניחושים המושלם! יש מדים מיוחדים למקצוע הזה? הם מופיעים על במה? שאלו עד 10 שאלות של כן/לא, והשתמשו בקלפי הרמז. השחקן/ית או הקבוצה שיזכו ב-7 קלפי משחק – הם המנצחים!

איך משחקים? 

ערבבו את הקלפים והניחו אותם בחסנית במקום המיועד בקופסה, חלקו לכל משתתף או קבוצה 3 קלפי רמז.
מישכו קלף והקריאו בקול 2 מילות מפתח. המשתתף שמולכם ישאל עד 10 שאלות של כן/לא על מנת לנחש איזה מקצוע מופיע בקלף.

יש לכם רק 2 ניחושים לכל קלף. המשתתף או הקבוצה הראשונים שצוברים 7 קלפים הם המנצחים!

צ'יקדו – מהביצה ועד הנוצה!
מה בא קודם – הביצה או התרנגולת? או אולי בכלל אפרוח?

משחק קלפים מהנה לכל המשפחה, מפתח חשיבה ותכנון מהלכים.

השחקן הראשון שמצליח להיפטר 3 פעמים מכל הקלפים שבידו זוכה בביצת הזהב ומנצח במשחק!

שימו לב לקלף השועל, קלף הצ'יקדו וקלף הפלוס שיוצרים תוהו ובוהו בחווה…

איך משחקים?

הניחו קלף עם מספר גבוה יותר של אותה דמות, ומעליו קלפים במספרים עוקבים. או – הניחו קלף עם הדמות הבאה לפי הסדר הטבעי (ביצה, אפרוח, תרנגולת), ומעליו קלפים במספרים עוקבים. או – הניחו קלף פעולה (צ'יקדו, פלוס או שועל) ותוכלו לשנות את מהלך המשחק.

השחקן הראשון שמצליח להיפטר 3 פעמים מכל הקלפים שבידו, זוכה בביצת הזהב ומנצח במשחק!

חתחתול – כי עכברים לא באים בחשבון
מהדורה חגיגית למשחק האהוב בקופסת פח וערכת מדבקות מתנה.
משחק המשלב זכרון ומזל עם מעט חשבון והרבה כיף! נסו להיפטר מהעכברים ולשמור את החתולים כדי שסכום הקלפים שברשותכם יהיה נמוך ככל האפשר בסוף המשחק.

איך משחקים

כל שחקן מקבל 4 קלפים. בלי להסתכל עליהם, הוא מסדר אותם בשורה כשפניהם כלפי מטה. שאר הקלפים מונחים כקופה. כל שחקן בתורו מושך קלף מהקופה ומחליט אם ברצונו להחליפו באחד מהקלפים שלו. לאחר מכן הוא מניח קלף בקופה הפתוחה. שימו לב לקלפי הפעולה שמשנים מהלכים ומכריעים משחקים. היפטרו מהעכברים,והעדיפו חתולים!
הסיבוב מסתיים כאשר שחקן חושב שסכום הנקודות בארבעת קלפיו הוא הנמוך ביותר.אז הוא מכריז בקול: חתחתול! כל שחקן רשאי לתור נוסף לאחר מכן חושפים את הקלפים ומגלים מי מהשחקנים ניצח בסיבוב. השחקן שניצח הוא השחקן עם סך הנקודות הנמוך ביותר, בסיום כל הסבבים.

דאבל דיסני – מהדורה חגיגית ומיוחדת
המשחק הקלאסי האהוב במהדורה חגיגית ומיוחדת של 100 שנים לדיסני.
שִמרו על הבחנה חדה ומהירות תגובה ומִצאו לפני כולם את הסמל המשותף.
תמיד יהיה רק סמל אחד משותף לכל זוג קלפים: מי שמזהה – זוכה!
במהדורה זו: 90 קלפים גדולים במיוחד ו 5- מיני-משחקים, כולל מיני-משחק מיוחד למהדורה זו: זוג מהכוכבים!

איך משחקים
כל המשתתפים הופכים את הקלף שלהם בו זמנית. כל שחקן מנסה להיות המהיר ביותר לזהות את הסמל המשותף לקלף שלו ולקלף הגלוי בערימה המרכזית.
השחקן הראשון שמוצא את הסמל המשותף לקלף שלו ולקלף שבמרכז השולחן, קורא בשם הסמל ולוקח את הקלף המרכזי, אותו הוא מניח על הקלף שלו. כך הוא משיג קלף חדש ובמקביל חושף קלף נוסף בערימה המרכזית. המשחק ממשיך עד שכל הקלפים בערימה המרכזית נלקחים ע"י השחקנים.
המשחק מסתיים כאשר לא נותרים קלפים בערימה המרכזית והמנצח הוא השחקן שהשיג את המספר הרב ביותר של קלפים.

הנהר הזורם – משחק אסטרטגיה סוחף לכל המשפחה

הנהר הזורם הוא משחק נהדר לבנות שאוהבות אסטרטגיה, זה משחק שללא ספק יוכל לקחת אתכם למסע בזמן, אל ימים שיש בהם שיט ברפסודות היה הדרך היעילה והרווחת להובלת אנשים וסחורות.מטרתכם היא לנצל את הזרם הנהר באופן המיטבי כדי להוביל את הסחורות שלכם.

איך משחקים

הכינו את האריחים למשחק: במשחק של 4 משתתפים השתמשו בכל 60 האריחים. 3 משתתפים השתמשו ב 45- אריחים, במשחק של 2 משתתפים השתמשו ב 30- אריחים, במשחק לשחקן יחיד השתמשו ב 39- אריחים.

ערבבו את האריחים וחלקו לכל שחקן 3 אריחים. השאירו את שאר האריחים הפוכים כשפניהם מטה במרכז השולחן בערימה מרכזית. חלקו לכל שחקן אריח פתיחה אחד ודף עזרה. החזירו לקופסה את האריחים, אריחי הפתיחה ודפי העזרה הדרוש בשימוש. מטרת היא המשחק לצבור את מספר הנקודות הגבוה ביותר. ניתן לצבור נקודות על ידי שילוח סחורה, יצירת חלקות אחו וחיבור קטעי נהר צופים, ארוכים וללא חסימות.

דרקומינו -מסע בין דרקונים

הילדה אוהבת דרקונים? אזז אולי כדאי לכם לנסות לקנות לה את המשחק הזה. זוכה פרס משחק השנה בתערוכה בקאן בקטגוריית הילדים!

במשחק למעשה זכיתם להיות סיירי דרקונים וקיבלתם הזדמנות לחפש את היצורים האלה ברחבי אי הדרקונים המסתורי. סיירו באי בין האזורים השונים, וחפשו כמה שיותר גורי דרקונים. אך שימו לב, אינכם סיירי הדרקונים היחידים באזור…

איך משחקים? 

מי יהיה השחקן שימצא הכי הרבה גורי דרקונים?
בקרו באזורים השונים באי ובחרו אריח. הוסיפו את האריח שבחרתם לאזור החיפוש שלכם.
בדקו מה מצאתם: גור דרקונים או קליפות ביצים…

אולי יעניין אותך גם

יש לך רעיון למשחק?

מצוין! נשמח לשמוע

מלא/י את פרטיך בטופס מטה ואת הרעיון בקווים כלליים, ואנו נחזור אליך בהקדם.

בודק...