לוגו פוקסמיינד משחקים חכמים

מתנות לבנים – מדריך הורים

כאמא לשני בנים אנרגטיים, אני מבינה את האתגר שמגיע עם בחירת המתנות המושלמות לבנים שגדלים. בין אם אתם עושים קניות ליום הולדת, חג, או סתם רוצים להפתיע אותם במשהו מיוחד, מציאת מתנות שלא רק שובות את הדמיון שלהם אלא גם מקדמות את ההתפתחות שלהם יכול להיות בסף הכול חוויה מספקת.  במדריך זה, אחלוק את הטיפיםוההמלצות שלי לבחירת מתנות לבנים בגילאי 4 עד 10, יחד עם המלצות ספציפיות לפי קובצות גיל וכמה טיפים שימושיים כדי להקל על התהליך. אז קדמה בואו נתחיל

מסע ההורות הוא מסע מדהים, מלא ברגעים שמרחיבים את הלב ואחרים שללא ספק בוחנים את הסבלנות שלנו. כשזה מגיע לבחירת מתנות, זה לא שונה. ישנם ימים שבהם תרגישו שפיצחתם את הקוד, כשתראו את העיניים שלהם נדלקות כשהם קורעים את העטיפה ו פותחים את המתנה המושלמת – מתנה שיושבת בול עם תחומי העניין הנוכחיים ושלבי ההתפתחות שלהם. אלו הרגעים שגורמים לכם להרגיש כאילו זכיתם בפרס.

עם זאת, הורות מציעה גם את חלקה ההוגן באתגרים…איך לנסח את זה? אולי  מביכים. בנים, יכולים להיות חידות משתנות ללא הרף. מה שריגש אותם אתמול אולי אפילו לא יזכה למבט שני ובטח שלא נלהב היום. אתם עלולים למצוא את עצמכם מגרדים בראשכם, תוהים איך ילד שהיה אובססיבי לחלוטין עם דינוזאורים בשבוע שעבר, פתאום הופך לאובססבי בכל מה קשור לחלל החיצון.

ברגעים אלה, מציאת המתנה יכולה להרגיש בעיקר כמו אתגר שנועד לכישלון. אתם יכולים להתייעץ עם חברים, משפחה, או אפילו האינטרנט יודע כל, רק כדי להבין שאין 2 בנים זהים לחלוטין. מה שעושה פלאים עבור אחד עלול לא לעבוד עבור אחר. עם זאת, למרות האתגרים הללו, יש לי חדשות טובות. עם ניסיון של שנים במציאת מתנות מוצלחות לילדים, ועם המדריך הזה שהכנתי – אתם בידיים טובות. כל המתנות שהולכת לדבר עליהם נבדקו על ידי ילדים בגילאים שונים והובאו לכאן רק עם פידבקים חיוביים.  

מה הבנים צריכים? 

גיל 3-5: החוקרים ההרפתקנים

בגילאי 3 עד 5, בנים הם כמו חוקרים קטנים המנווטים בעולם עצום ומופלא. זהו שלב הסקרנות חסרת הגבולות והדמיון חסר הרסן. מבחינה התפתחותית, נערים בקבוצת גיל זו מחפשים  חוויות מעשיות המפעילות את החושים שלהם. מבניית מבנים של לגו ליצירת עולמות פנטסטיים עם דמויות מרתקות, פעילויות אלו לא רק מזינות את היצירתיות שלהם אלא גם משכללות את מיומנויות המוטוריקה העדינה שלהם. מבחינה חברתית, ההרפתקנים הקטנים הללו לומדים את אמנות שיתוף הפעולה כשהם עוסקים במשחק דמיון עם חבריהם, ומניחים את הבסיס לעבודת צוות עתידית.

גיל 6-8: להבין איך דברים עובדים  

כאשר בנים עוברים לטווח הגילאים 6 עד 8, הם הופכים לחוקרים מתחילים להוטים לקלוט ידע כמו ספוגים. תקופה זו מאופיינת בעניין מוגבר בעולם הסובב אותם, עם קסם הולך וגובר לסיפורים, לעובדות ולאופן שבו דברים עובדים. משחקים ופעילויות חינוכיים המעוררים את האינטלקט שלהם הופכים לחיוניים. הקריאה הופכת להרפתקה מרגשת כשהם צוללים לתוך ספרים, מרחיבים את אוצר המילים וכישורי ההבנה שלהם. בנוסף, קבוצת גיל זו משתוקקת לתחושת מסוגלות והישג, מה שהופך פעילויות כמו פתרון חידות או השתתפות בספורט קבוצתי לאפשרויות מצוינות לטיפוח התפתחות גופנית וקוגניטיבית כאחד.

גיל 9-12: עצמאות והעמקה בתחומי עניין 

בין הגילאים 9 עד 12, בנים נמצאים בשלב של אינדיבידואליות מתהווה. זהו זמן מכריע לפיתוח תחושת זהות ואוטונומיה. תחביבים ותחומי עניין נמצאים במרכז הבמה כשהם חוקרים את האהבות שלהם, בין אם זה ספורט, אומנויות או מדעים. מנטורים ומודלים לחיקוי ממלאים תפקיד חיוני בשלב התפתחותי זה, ומספקים הדרכה והשראה. ככל שהם מנווטים את האתגרים של טרום גיל ההתבגרות, בנים מחפשים קשרים משמעותיים עם חברים, והכישורים החברתיים שלהם מתעדנים. עידוד האיזון בין עצמאות לסביבה חברתית תומכת הוא המפתח לטיפוח האישיות המתהווה שלהם במהלך השנים המכוננות הללו.

ילד מביע משאלה ביום הולדת

לפני שנעבור לסקירה - טיפים למציאת מתנות לבנים

שימו לב לתחומי העניין שלהם: מה הם התחביבים והתשוקות של ילדכם. האם יש להם אובססיה לדינוזאורים, גיבורי על או ספורט מסוים? התאימו  את המתנות שלכם כך שיתאימו לתחביבים הנוכחיים שלהם.

קחו בחשבון את השלב ההתפתחותי שלהם:  מתנות צריכות להיות מותאמות לגיל כדי להבטיח שהן לא מאתגרות מדי ולא פשוטות מדי לרמת ההתפתחות של ילדכם. זכור את המוטוריקה העדינה, היכולות הקוגניטיביות והצמיחה הרגשית שלהם.

איכות על פני כמות: במקום להרעיף עליהם מתנות קטנות רבות, בחרו במתנה אחת או שתיים איכותיות שיספקו הנאה מתמשכת.

עודדו יצירתיות ודמיון:  חפשו צעצועים ופעילויות המעוררות את היצירתיות ואת כישורי פתרון הבעיות שלהם. משחקי הרכבה, ציוד אמנות וצעצועים פתוחים הם בחירה מצוינת.

ערך חינוכי: חפשו מתנות המשלבות כיף עם למידה. משחקי חשיבה יכולים לטפח אהבה ללמידה וסקרנות תוך שיפור ההתפתחות הקוגניטיבית שלהם.

הישארו מעודכנים לגבי טרנדים: התעדכנו בטרנדים פופולריים ובדברים האחרונים שילדים עפים עליהם. זה יכול לעזור כם לעשות בחירות שיגרמו לילד שלכם לזרוח מאושר ולהגיד איזה הורים מגניבים אתם.

ספרים הם מתנה נצחית: ספרים המתאימים לגיל  של ילדיכם יכולים לפתוח עולמות חדשים לילדים. בין אם מדובר בסיפורת, עיון, רומנים גרפיים או ספרי תמונות, הקריאה מטפחת את הדמיון ואת כישורי השפה שלהם.

הגדירו תקציב קבעו את התקציב שלכם לקניית מתנות והיצמדו אליו. זה יעזור לכם לעשות בחירות מושכלות מבלי לשבור את הכיס.

שקלו מתנות רב גילאיות: חפשו מתנות שיכולות לצמוח עם ילדכם או שהאחים יוכלו ליהנות מהם כדי להגדיל את הערך שלהם

למדו מניסיון העבר:  חשבו מה עבד טוב בעבר ומה לא. זה יכול להנחות את בחירת המתנות העתידיות שלכם  ולעזור לך להימנע מחזרות על טעויות (ובכי).

הישארו פתוחים – לפעמים, המתנות הבלתי נשכחות ביותר הן המתנות הבלתי צפויות. אל תפחדו להביא  משהו חדש שעשוי לעורר את סקרנותם ותחומי העניין של ילדכם 

ילדים מרימים ידיים בשמחה

המלצות למתנות לבנים (גילאים 3-5)

סמארטמקס צעצועים

אם אתם מחפשים מתנה לילד צעיר -בגילאי 3 לצורך העניין, משחקי הרכבה יכולים להיות מתנה מושלמת עבורם, זה גם מזין את הדמיון ואת היצירתיות שלהם וגם עם המון הנאה!

הדחייה והמשיכה בין החלקים המגנטיים הצבעוניים הגדולים יסקרנו וירתקו את השחקנים הצעירים, בעוד שהשחקנים הגדולים יותר יוכלו להתפרע בעולם הדמיון וליצור מבני ענק, מגדלים וגשרים. כל חלקי הסדרה מתחברים זה לזה ומאפשרים ליצור מגוון רחב של מבנים. המשחק מפתח ראייה תלת-מימדית, קואורדינציה ומעודד יצירתיות.

משחק הרכבה כמתנה לבנים
משחק מפלצת הצבעים

מפלצת הצבעים- מה מרגישה היום מפלצת הצבעים?

אם יש לכם ילד בגיל 4 – המשחק הזה הוא מושלם עבורכם! אני ממש אוהבת את המשחק הזה וגם הילדים הבנים שלי עפים עליו (אפילו הגדול יותר)  במשחק מפלצת הצבעים התעוררה מבולבלת בלי להבין למה. כל הרגשות שלה מעורבבים, ועכשיו היא צריכה להפריד אותם ולשים כל רגש במקומו. האם תעזרו לה? כדי לעזור לה תצטרכו לחשוב על דברים שגורמים לכם להרגיש שמחים, עצובים, כועסים, מפוחדים או רגועים, ואז לספר לכולם מה הם הדברים האלו. הכי קליל, כיף ומפתח תקשורת – ממליצה מאוד!

איך משחקים

הניחו את לוח המשחק על השולחן, את מטבעות הרגש כל אחד במקומו על הלוח בהתאם לצבעו. הניחו את מפלצת הצבעים ואת הילדה יחד בנקודת ההתחלה הוורודה. הניחו את הצנצנות על המדפים והתחילו.

עליכם לשתף פעולה יחד על לוח המשחק, לאסוף את מטבעות הרגש ולהניח כל אחד מהם במקומו. השחקן הצעיר ביותר יתחיל ראשון ויטיל את הקובייה.</p><p>כאשר מפלצת הצבעים נוחתת על אחד הצבעים שעליו מטבע רגש, השחקן שהזיז אותה צריך לומר לשחקנים האחרים משהו שגורם לו לחוש את הרגש התואם לצבע של אותו אזור. זה יכול להיות ארוע, זיכרון, חפץ או רגע בזמן 

החצי השני – תארו לכם מפלצת!

החצי השני זו מתנה מושלמת גם לילדים צעירים, הייתי אומרת גילאי  4-5. במשחק עליכם להשלים כמה שיותר מפלצות על ידי תיאור חצי המפלצת שלכם לשחקנים שבידיהם החצי השני. ניתן להשתמש בקלפים במגוון דרכים לחיזוק ההבעה התקשורתית, יכולת ההקשבה והזיכרון – תוך כדי משחק בכיף ובהנאה!

איך משחקים

ערבבו את חפיסת הקלפים וחלקו 5 קלפים לכל שחקן. כל שחקן מתבונן בקלפים שבידו בלי לחשוף אותם בפני השחקנים האחרים. הניחו את יתרת הקלפים במרכז השולחן. הם ישמשו כקופה.

כל שחקן בתורו בוחר חצי מפלצת מידו ומתאר אותה לשחקן אחר. עליו לציין 3 תכונות של המפלצת שאת החצי השני שלה הוא מחפש כדי ליצור מפלצת שלמה. אם לשחקן יש את החצי השני של המפלצת המתוארת, עליו למסור אותו, ולשחקן שביקש את המפלצת יש תור נוסף.</p><p>גרסת משחק נוספת – החצי השני: מפלצת הזיכרון. על השחקנים לחשוף כמה שיותר מפלצות שלמות. השחקן שצבר את מרב המפלצות – מנצח!   

החצי השני משחק לילדים עם בעיות קשב וריכוז

לילדים בוגרים יותר, (מעגל גיל 5) כראמל מהוא משחק מושלם כמתנה, במיוחד לבנים שאוהבים ונהנים ממשחקי חשיבה מאתגרים.

כרמל רצף מנצח משחק

כראמל ויש רצף מנצח

לילדים בוגרים יותר, (מעגל גיל 5) כראמל מהוא משחק מושלם כמתנה, במיוחד לבנים שאוהבים ונהנים ממשחקי חשיבה מאתגרים.

במשחק גברת בלום המרושעת מצאה את קופסת התמונות הסודית של כראמל ובלגנה אותה. עזרו לויש לעשות סדר בבלגן לפני שכראמל יגלה.<br />במשחק מהיר ומהנה זה עליכם לעזור לויש למיין את התמונות של כראמל, על ידי יצירת רצף מנצח בן שלושה קלפים על גבי קלפי הבסיס. זכו באסימון עבור כל רצף מנצח שיצרתם, ונסו להשיג ראשונים 5 אסימונים על מנת לנצח במשחק.

איך משחקים?

הניחו על השולחן את תשעת קלפי הבסיס (שחור לבן) בסדר אקראי, והניחו ב-4 הפינות קלפים צבעוניים בהתאם לדמויות של קלפי הבסיס הממוקמים בפינות. חלקו לכל שחקן 6 קלפים.

בתורכם, הניחו מידיכם קלף והניחו אותו על תמונה זהה של כראמל שכבר על השולחן (שחור-לבן או צבעונית), במטרה ליצור רצף מנצח: * 3 קלפים בעלי צבע רקע זהה ומרקם רקע זהה * או 3 קלפים בעלי צבע רקע זהה, ו 3- מרקמי רקע שונים * או 3 קלפים בעלי מרקם רקע זהה, ו 3- צבעי רקע שונים * או 3 קלפים בעלי צבע רקע ומרקם רקע שונים. (שחקנים צעירים יכולים ליצור רצפים קלים יותר: 3 קלפים בעלי אותו צבע רקע. המרקם אינו משפיע * או 3 קלפים בעלי אותו מרקם רקע. הצבע אינו משפיע). השלימו ל-6 קלפים ביד.</p><p>אם יצרתם שורה, טור או אלכסון לפי כללי הרצף המנצח, קבלו אסימון. השחקן הראשון שצובר 5 אסימונים מנצח!   

סיפור בקוביות קלאסי

סיפור בקוביות זו מתנה נהדרת לכל הגילאים, אבל על הקופסא רשום שמתאים לילדים בגיל 6 ומעלה. כל הרעיון הוא לעורר את הדמיון ואת המחשבות שלהם עם המצאת סיפורים.  במשחק עליכם להטיל את הקוביות וצרו על פי האיורים שלהן סיפורים משלכם! יש אין סוף אפשרויות לסיפור בקוביות, ובכולן תיהנו משעות של כיף יצירתי לכל גיל. במשחק הזה יש רק חוק אחד: אין בו תשובות לא נכונות. המשחק מתאים כסיפור לפני השינה, לסיפורים בנסיעה, לתרגול הבעה והקשבה, כהשראה ליצירתיות או כדי "לשבור את הקרח" במפגשים חברתיים

איך משחקים?

במשחק עם חברים ובני משפחה, כל אחד בתורו יהיה המסַפֵּר. המסַפֵּר הראשון מטיל את 9 הקוביות. כדאי להתחיל את הסיפור ב"היהֹ היה" ולהמשיך עם סיפור שמקשר בין כל 9 האיורים שבפיאות העליונות של הקוביות. התחילו באיור הראשון שמושך את תשומת לבכם. כדאי להשתמש ב-3 קוביות לפתיחת הסיפור, 3 נוספות לאמצע הסיפור, ו-3 הנותרות לסוף הסיפור. במשחק הזה יש רק חוק אחד: אין פה תשובות לא נכונות.

משחק סיפור בקוביות כמתנה לגיל 7
משחק אקרופוליס כמתנה לגיל 10

אקרופוליס

לילדים בוגרים יותר (סביב גיל 7-8) המשחק החדש הזה הוא מושלם! הוא מערב אסטרטגיה, חשיבה וכמובן סיפורי מיתולוגיה – אצלנו נרשמה המון התלהבות סביב המשחק.  במשחק אדריכלי הערים ביוון העתיקה מתחרים ביניהם על תכנון עיר רבת עושר ותהילה. האדריכלים הם השחקנים, ועליהם לבנות בעיר בתים, שווקים, מקדשים, גנים וכיכרות לפי תכנון הרמוני וחכם, ולהוביל את העיר  לניצחון!

איך משחקים

צרו 11 ערימות של אריחים והכינו את אתר הבנייה: אריחים כמספר השחקנים + 2 נוספים במרכז השולחן. חלקו אריחי פתיחה ואבני בנייה לכל שחקן.</p><p>אדריכל יכול לבחור באתר הבנייה את האריח שברצונו להוסיף לעירו. האריח חייב להיצמד לצלע אחת לפחות של אריח קיים בעיר או במפלס גבוה יותר על גבי שלושה משושים. השחקנים ממשיכים בתורם לבחור ולמקם אריחים עד שנשאר אריח אחד בלבד באתר הבנייה. ישנם 5 סוגי רבעים. ניתן לבנות אותם בעיר באופן חופשי, אך הם מזכים בנקודות רק אם הם עומדים בתנאי המיקום הייחודיים ואם ישנה בעיר כיכר בצבע הרובע.

ניתן להעלות את דרגת הקושי של המשחק על ידי הוספת תנאי השמה נוספים. בהוראות מתואר גם אופן משחק לשחקן יחיד. המשחק מסתיים כאשר נותר רק אריח אחד באתר הבנייה ונגמרות ערימות האריחים. כל אדריכל מחשב את הנקודות שלו על פי הכללים. השחקן עם הכי הרבה נקודות הוא המנצח.</p> 

אוצרות-משחק קלפים מנצנץ!

אוצרות הוא משחק קלפים אסטרטגי שבנים פשוט עפים עליו כי הוא מערב כמה עולמות והמון אתגרי חשיבה! איזה ילד לא אוהב מסע בעקבות אצרות? במשחק הם מקבלים אוצר עליהם לבדוק כיצד תתבצע חלוקת אבני החן בין. עליהם לתכנן את הצעדים צעדיכם בחוכמה ונסו לאסוף את מירב הקלפים מכל צבע, כדי לזכות באבני החן! מומלץ להצטייד בהיגיון, מעט חשבון וקורטוב של מזל.

איך משחקים?

כל שחקן מקבל 3 קלפים. מניחים במרכז השולחן 4 קלפים גלויים.<br />משחקים בסבבים, כאשר בסיום כל סבב מחולקות 5 אבני חן בין כל השחקנים על פי סיכום הקלפים שכל שחקן צבר. אוספים קלפים ב-2 צורות: 1. מורידים קלף זהה לאחד הקלפים הגלויים במרכז 2. מורידים קלף ששווה לסכום של שני קלפים או יותר.<br />שימו לב! יש חשיבות גדולה לצבע הקלפים מכיוון שעל פי הצבעים מתבצעת חלוקת אבני החן בסיום כל סיבוב. הראשון שצובר 11 אבני חן הוא המנצח.

משחק אוצרות כמתנה לגיל 7

מתנות נוספות שכדאי לשקול לבנים (לגילאי 6 ומעלה)

1. ערכת טרריום מיניאטורי עשה זאת בעצמך: יצירתיות בהשראת הטבע

לחובבי הטבע, מתנה ערכת טרריום מיניאטורי עשה זאת בעצמך היא מתנה מושלמת. ערכות אלה כוללות בדרך כלל צמחים קטנים, אלמנטים דקורטיביים ומיכל זכוכית ליצירת מערכת אקולוגית זעירה ומותאמת אישית. בנים יכולים לעסוק ביצירתיות שלהם על ידי סידור וקישוט עולמם המיניאטורי, טיפוח הערכה לטבע ותחושת הישג בזמן שהם צופים בגן הזעיר שלהם משגשג.

2. סט שיגור רקטות דגם: Reach for the Stars

תדלקו את הקסם שלהם מהמדע והחקירה על ידי הענקת דגם של סט שיגור רקטות. ערכות אלו מספקות את כל הרכיבים הדרושים לבנייה ושיגור דגם של רקטה. הרכבת הרקטה מקדמת למידה מעשית על אווירודינמיקה ופיזיקה, בעוד שהריגוש של שיגור מוצלח מצית תשוקה לחקר החלל. זוהי מתנה מרגשת ומלמדת המשלבת יצירתיות עם תחושת הרפתקה.

3. ערכת רובוטיקה

עבור הילד המתמצא בטכנולוגיה, שקלו לקנות להם ערכת רובוטיקה. ערכות אלה מציגות עקרונות קידוד בסיסיים בצורה מהנה ואינטראקטיבית, המאפשרת לילדים לתכנת את הרובוט שלהם לבצע משימות שונות. מניווט במבוכים ועד להגיב לפקודות, ערכות אלו לא רק מלמדות מיומנויות קידוד יקרות ערך אלא גם מטפחות יכולות לפתרון בעיות. זוהי מתנה המשלבת טכנולוגיה עם למידה מעשית, ומעוררת עניין מוקדם בתכנות וברובוטיקה.

4. ערכת עיצוב סקייטבורד

הילד שלכם חובב סקייטבורד? עודדו יצירתיות והתאמה אישית עם ערכת עיצוב סקייטבורד. ערכות אלה כוללות לוח סקייטבורד, יחד עם טושים, מדבקות ושבלונות, המאפשרות לבנים להתאים אישית את הסקייטבורד הייחודי שלהם. פעילות מעשית זו לא רק נוגעת לצד האמנותי שלהם אלא גם משרה תחושת בעלות וגאווה כשהם משייטים על סקייטבורד שהם עיצבו בעצמם.

5. טלסקופ 

עבור האסטרונום המתחיל, טלסקופ פותח עולם של פלאים שמימיים. מתנה טלסקופ שקל להגדיר ולהשתמש, המאפשר לבנים לחקור את הירח, הכוכבים וכוכבי הלכת מהחצר האחורית שלהם. זה לא רק מעורר עניין באסטרונומיה אלא גם מטפח תחושת יראת כבוד ותהייה לגבי מרחבי היקום. טלסקופ מספק הזדמנות גם למחקר כוכבים  וגם לחוויות משותפות של צפייה בכוכבים, מה שהופך אותו למתנה שמעודדת סקרנות ואהבה למדע. 

אולי יעניין אותך גם

יש לך רעיון למשחק?

מצוין! נשמח לשמוע

מלא/י את פרטיך בטופס מטה ואת הרעיון בקווים כלליים, ואנו נחזור אליך בהקדם.

בודק...