לוגו פוקסמיינד משחקים חכמים

מתנות לבנות

יום הולדת, חגים או כל סיבה אחרת – אם אתם כאן אתם מחפשים איזה שהוא כיוון או תקווה למתנות מומלצות לילדות. ואין ספק שזה מאתגר לבחור מתנות לבנות – וזה ממש לא משנה באיזה גיל, האמת שזה רק הולך ומחמיר עם השנים (אני צוחקת!), אבל רגע של ברצינות – הכנתי לכם מדריך עם מתנות לפי גילאים. במדריך הזה אני מתייחסת בעיקר לגילאי גן ויסודי. לאחרונה שיתפנו את מדריך המתנות הטובות ביותר שלנו לבנים, ועכשיו יש לנו את המדריך הטוב ביותר שלנו למתנות להנות  יש כל כך הרבה דברים חמודים שהיה קשה לבחור, אבל אני חושבת שהרעיונות האלה יהיו להיט גדול. הנה מה שאני ממליצה לשקול להוסיף לרשימה. 

טיפים לבחירת מתנות לבנות

טוב אז בחירת מתנות לבנות זה קצת גנרי – כי כל אחת היא מיוחדת ומופלאה בפני עצמה – אני לא צריכה לספר לכם נכון? אם אתם קונים מתנה לילדה שאתם לא מכירים, אז כאן הסיפור מתחיל להסתבך ובגדול – כפי שאכתוב גם בהמשך אני תמיד ממליצה לדבר עם ההורים שלה ולנסות להבין מהם מה הכיוון ומה פחות, תאמינו לי – הם יעריכו את זה מאוד.

שאלו אותה -התחילו בשיחה עם בתכם או עם הורי הילדה שאתם קונים עבורה. שאלו על התחביבים, תחומי העניין שלה, ואם יש משהו ספציפי שהיא שמה לב אליו. בדרך זו, תקבל כמה רעיונות נהדרים ישירות מהמקור

התאמה לגיל: קחו בחשבון את גיל הילדה בעת בחירת מתנה. מה שעשוי להיות מרגש עבור ילדה בת 6 עשוי להיות פחות מושך עבור ילדה בת 12.

יצירתיות:חפשו מתנות שיכולות לעורר יצירתיות ולמידה. ציוד אמנות, ערכות מדע, פאזלים או ערכות יצירה יכולות להיות אפשרויות פנטסטיות. הם לא רק מבדרים אלא גם מטפחים את כישוריהן.

ספרים בחירה קלאסי – ספרים הם מתנות נצחיות שיכולות לפתוח עולמות חדשים ולעודד אהבה לקריאה. גלו מאילו ז'אנרים או סופרים היא נהנית, ובחר בהתאם. אתם יכולים גם לבחור בספרי תמונות מאוירים או ספרים יותר רציניים.

איכות על פני כמות – במקום להציף עם הרבה מתנות קטנות, שקלו פריט אחד או שניים באיכות גבוהה שהיא באמת תעריך. זה יכול להיות צעצוע מיוחד, תכשיט או כל מתנה שמותאמת אישית.

קחו בחשבון את התשוקות שלה:אם היא נלהבת מתחביב מסוים (כמו ציור) או עניין מסוים, כמו ספורט, מוזיקה או ריקוד, שקלו לקנות מתנות הקשורות לכך.

טאץ' אישי: הוספת טאץ' אישי למתנה יכולה להפוך אותה למיוחדת במיוחד. לדוגמה, תכשיטים בהזמנה אישית, פריטים מונוגרמים או ספרי סיפורים מותאמים אישית עם שמה בסיפור.

מתנות שהן חוויה: לפעמים, המתנות הטובות ביותר הן חוויות ולא פריטים פיזיים. שקלולהעניק כרטיסים במתנה להצגה, לפארק שעשועים, לערב סרטים או ליום בגן החיות. אלה יוצרים זיכרונות מתמשכים

ילדה עם אמא ועוגה מחייכת למצלמה

ההמלצות שלי למתנות הטובות ביותר לבנות

קוד לבוש 

מתנה נהדרת לגילאים הצעירים (מגיל 4 ומעלה) לבנות זה ללא ספק המשחק "קוד לבוש" – אצלנו נרשמה התלהבות! האם תצליחו להלביש את חבורת הילדים בשכבות הנכונות בהתאם לעונה? איזה מזג אויר מתעתע: 4 עונות בבת אחת! האם תצליחו להלביש את חבורת הילדים בהתאם? שימו לב: הסדר חשוב מאוד! אתגר חשיבה מושלם לילדים צעירים, מבוסס על רב-המכר "קוד הצבע". להבחנה בין צבעים, צורות, רצפים וכיוונים. האם אתם מוכנים למזג האוויר הנכון? 

איך משחקים

בחרו אתגר מהחוברת והניחו במעמד הפלסטיק את אריח הדמות המתאים לאתגר שבחרתם. בחרו את אריחי הצבעים והדגמים הדרושים על מנת להתאים בין הדמות שבאריחים לדמות שבחוברת האתגרים. סדרו והניחו אותם בזה אחר זה מתחת לדמות, בסדר ובכיוון הנכונים. כאשר הדמות שקיבלתם זהה לדמות שבאתגר – פתרתם את האתגר.

קוד לבוש משחק
אריחי הקסם משחק קופסא כמתנה לבנות

אריחי קסם- משחק אסטרטגיה של אריחים עתיקים

משחק המשלב אסטרטגיה ותפיסה חזותית שאני אוהבת לתת לבנות – אל תתנו למילה אסטרטגיה להפחיד – בנות, דווקא אוהבות משחקי אסטרטגיה, אני כילדה תמיד אהבתי וכך גם הילדות שלי שמשתוקקות ללמוד לפתח תמיד מהלכים חדשים שמוחצים את היריבים. במשחקי יש תשעה אריחים מסתוריים שמונחים בתבנית. סדרו אותם כך שיהיו תואמים לתבנית שבקלפים שבידכם. אך שימו לב! בכל תור שבו הפכתם או הזזתם אריח עליכם לוותר על קלף. צברו כמה שיותר נקודות, והניצחון שלכם יהיה חקוק באבן! 

איך משחקים

בהתחלה צריך לסדר  את 9 האריחים הדו צדדיים באופן רנדמולי על השולחן בסידור של 3*3. חלקו לכל שחקן 4 קלפים וקלף מפתח. אחר כך, יש לשים  את הקלפים הנותרים בערימה מעל סידור האריחים. בכל תור ניתן לבצע סוג אחד של פעולות מתוך 3 האפשרויות הבאות, בהתאם למספר הקלפים שברשותכם: שינוי סדר האריחים או הפיכת אריחים או זכייה בנקודות או דילוג על תור.

כל קלף מראה סידור אריחים שונה וכמה נקודות. כדי שתוכלו לזכות בנקודות שרשומות על הקלף הבנות יצטרכו להתאים בין דוגמאות האריחים והכיוון שלהן כפי שהם מופיעים על גבי הקלף, לבין האריחים בסידור שעל השולחן. כאשר אחת השחקניות צוברת מספר קלפים שמציין את סיום המשחק סופרים נקודות. השחקנית  שצברה את מרב הנקודות מנצחת.

לשבת לקום -משחק בתנועה מלהיב ואנרגטי

אני אוהבת את המשחק הזה מכמה סיבות: סיבה ראשונה – הוא תמיד עושה טוב ומצב רוח. סיבה שניה – הוא מתאים לכל הגילאים! במשחק יש 6 דמויות בתנועות שונות מופיעות 8/9/10 על כל קלף. עומדים מסביב לשולחן או יושבים במעגל. מרימים קלף מהערמה ומנסים להיות הראשונים שיחקו את התנועה שעושה הדמות שמופיעה הכי הרבה פעמים על הקלף! מצחיק וכיף לשחק עם חברים ומשפחה בכל קבוצה ובכל גיל!

איך משחקים

המשחק למעשה כולל 6 דמויות בתנועות שונות המופיעות 8/9/10 פעמים על כל קלף. חשוב קודם כל לשחק מרחב מתאים – צריל להיות שולח, לא משנה איזה גודל, אבל כזה שכל המשתתפים יוכלו לעמוד סביבו ולנוע בחופשיות. לחילופין, במקום שניתן לשבת בו במעגל. בשלב הראשון יש להרים קלף מהערמה ואז עליכם לנסות להיות הראשונים לחקות את התנועה שעושה הדמות שמופיעה הכי הרבה פעמים על הקלף! חכו את התנועה שזמות זו עושה  צלחתם לזהות ולחקות ראשונים? הקלף שלכם. הצלחתם לאסוף 10 קלפים – ניצחתם!

נערות משחקות יחד וצוחקות
חצר המלך כמתנה לבנות

חצר המלך – איפה הכובע שלי?

עוד משחק נהדר גם לבנות – זה חצר המלך! משחק אסטרטגיה כיפי ומאוד צבעוני, הוא מתאים לגילאים 5 ומעלה כל הרעין הוא שמהומה גדולה בארמון המלך! הדמויות איבדו את כובעיהן , במשחק המשתתפים יצטרכו לזכור היכן ממוקמים הכובעים השונים ולהתאים אותם לדמויות כדי לזכות בקלפים. זה לא כל כך פשוט אבל עם זכרון מחודד ומעט אסטרטגיה תצליחו להוליך שולל את היריבים שלכם ולזכות בניצחון!

איך משחקים

במשחק עליכם להניח שבע דמויות על השולחן ומעל כל אחת קלף כובע עם פניו מטה. כל משתתף בתורו עושה פעולה: או הופך כובע. או מציץ ורואה מהו אחד הכובעים. או מחליף בין שני כובעים. משתתף אשר מצליח להפוך מעל דמות את הכובע התואם לה זוכה בקלף, ואילו אם הוא טועה יורדת לו נקודה.

המשתתף שמצליח לאסוף את מרב הקלפים כאשר הערימה נגמרת ונשארו שלושה זוגות על השולחן, הוא המנצח!

משהו לחגוג את הנשיות שלהן 

כמובן שזה תלוי בגיל של הילדה – אבל אם היא מתקרבת לגיל ההתבגרות, סביר להניח שהיא כבר מראה עניין בכל מיני דברים כמו איפור, יופי, ציפורניים, ספא ועוד כל מיני פינוקים. אם הבת שלכם מראה התעניינות – תוכלו לקנות לה מתנה כמו סט איפור ראשון ועדין, או ערכת ספא מפנקת הבייתה, מארז של סבונים וקרמים (בהרבה חנויות מוכרים מהדורות במיוחד לילדות/לנערות). כמובן שדברים כאלה אני קונה רק לבנות שלי או – אם מדובר בחברה מאוד טובה של הבנות שלי שאני יודעת בוודאות שיש הסכמה מצד ההורים. 

ילדים מחזיקים מתנות לגיל 5
ילדה קוראת ספר

ספר טוב 

ספרים הם ללא ספק מתנות פנטסטיות לנערות מכיוון שהם מספקים שער לעולמות מגוונים, מטפחים דמיון, אמפתיה וצמיחה אינטלקטואלית. בשנים האלה של גיל ההתבגרות, ספרים מציעים דרך ייחודית לגילוי עצמי והבנת נקודות מבט שונות. ספרים יכולים לשמש כמדריכים, מלווים ומקורות השראה, לעזור למוחות צעירים לנווט במורכבות החיים. בין אם מדובר בהתעמקות בסיפורים שובי לב, רומנים מרתקים או סיפורי פנטזיה סוחפים –  ספר זה ללא ספק השקעה בהתפתחות האינטלקטואלית והרגשית של ילדה, מעודדת אהבה לכל החיים ללמידה והרחבת אופקיה.

הנה כמה ספרים לפי גילאים שאני ממליצה עליהם: 

0-6 

  1. ספר הרגשות הגדול – מארי הופמן 
  2. אמא ואבא יושבים על קוצים – צח פלדמן 

7-8 

  1. הספרים הראשונים של הארי פוטר 
  2. סדרת ג'ינג'י 
  3. אסופית 

9-12

  1. והילד הזה הוא אני – יהודה אטללס 
  2. מטילדה – מרגנית 
  3. מפתחות הקסם של דידי 
  4. סוד הגן הנעלם

 

 

יומן כתיבה – בעיצוב מיוחד  

יומן זה אינו רק אוסף של דפים; זה כלי לביטוי עצמי וצמיחה. בקצב הכאוטי של גיל ההתבגרות, הוא מספק מרחב בטוח לבנותינו לבטא את מחשבותיהן, חלומותיהן ופחדיהן. כאמהות ואבות, אנחנו יודעים שטיפוח תקשורת פתוחה חיונית, ויומן משמש ערוץ נוסף לילדות שלנו לבטוח בעצמן ובעקיפין גם בנו.

המתנה המתחשבת הזו היא יותר מחפץ פשוט; זו הזמנה לבנות שלנו לחקור את רגשותיהן, לחגוג ניצחונות ולנווט אתגרים. אני באופן אישי מאוד חובבת מתנות מהסוג הזה כי יש להם ערך אחר, וגם בימינו – כולם כותבים במחשבים או בטלפונים וזה נותן קצת מפלט מהמסכים. כמובן שאני ממליצה לקנות יומן מושקע ובעיצוב אישי – זה יעשה לה יותר חשק לכתוב בו 🙂 

ילדה כותבת ביומן שקיבלה במתנה

בשורה תחתונה

אני מקווה שהמדריך הזה יעזור לכם! אין ספק שבחירת מתנה לילדה או לנערה היא לא קלה – ובסוף זה תלוי בתחביבים ובמה שהיא אוהבת. אני ממליצה תמיד לדבר עם חברות טובות ולדעת מה היא רוצה ועל מה היא דיברה לאחרונה (אם היא לא סיפרה לכם) לשאול כמובן גם אותה, מה היא הייתה רוצה? לבדוק מה הטרנדים ועל מה כל הילדים מדברים (אבל לא תמיד ללכת לפי מה "שכולם" אוהבים) ובסוף – חשוב לזכור שהכי חשוב זה הכוונה שלכם, ולא לתת לילדה לשכוח את זה 🙂 

אולי יעניין אותך גם

יש לך רעיון למשחק?

מצוין! נשמח לשמוע

מלא/י את פרטיך בטופס מטה ואת הרעיון בקווים כלליים, ואנו נחזור אליך בהקדם.

בודק...