לוגו פוקסמיינד משחקים חכמים

מתנות לגיל 8

למצוא בדיוק את המתנה הנכונה יכולה להיות משימה לא פשוטה. אם אתם עורכים קניות עבור הילדים שלכם, אתם יודעים שיש להם כמעט הכל – מה עוד הם יכולים להזדקק בנקודה זו? אם אתם מחפשים לילדים של מישהו אחר, אין לכם מושג מה כבר יש להם או אפילו במה הם מתעניינים. מדע? מוסיקה? אומנות? שלא לדבר על כמה תחומי העניין שלהם משתנים משנה לשנה. מה שעבד עבורם כילד או ילדה בגיל 7 בהחלט לא בטוח רלוונטי עכשיו.

כדי להבטיח הצלחה בהענקת מתנות – חשבו על צווחות אמיתיות של שמחה, לא חיוכים מאולצים "ואוו, תודה אבא/אמא" – ריכזנו לכם מבחר של ייחודיות, שיגרמו לכולם לשאול איך חשבתם על זה?! מתנות שיוכלו לרצות אפילו את הבררנים ביותר. חלקם חדשים, אחרים הם קלאסיקות שבהן אתם לא יכולים לטעות. ואל תפחדו: כולם נבדקו על ידי פאנל מאוד דעתן של ילדים, מגיל 8 עד 10

לפני שמתחילים- כמה טיפים קטנים שיעזרו לכם בתהליך קניית המתנה

1. בראש ובראשונה, את לא צריכה לקנות צעצועים יקרים לילדים שלך (או של מישהו אחר)

ילדים עשויים שלא להבין עד הסוף את הערך של הצעצועים הללו, ועשויים להשתוקק לדברים גדולים יותר, טובים יותר ויקרים יותר מדי שנה. במקום זאת, למדו אותם להעריך כל צעצוע בודד שהם מקבלים, ללא קשר למחירו. זכרו שחלק מהצעצועים הטובים ביותר אינם בהכרח היקרים ביותר. לכן, ההורה לא צריך להוציא הון קטן על הצעצוע, רק כדי לראות את הילד משליך את ה"חובה" לאחר חמש דקות של משחק. צעצועים ומשחקים מרתקים פשוטים ואיכותיים שבאמת חוגגים את כוח הלמידה באמצעות משחק הם אידיאליים. בנוסף, גם הציפיות שלהם חשובות. אם אתם תמיד נותנים מתנות יקרות, הם מצפים לזה, ולא יהיו מרוצים מכל דבר פחות. למדו אותם להיות יותר אסירי תודה ומאושרים עם מה שיש להם.

2. השתדלו לא לקנות יתר על המידה
כשהחגים מתקרבים, חנויות הצעצועים מלאות בהורים, סבים וסבתות, דודות, דודים וקרובי משפחה אחרים שמחפשים בובות, כדורים ודברים דומים שהם חושבים שהילדים יאהבו. כתוצאה מכך, לעתים קרובות קורה שיש יותר מדי מתנות. הם בהחלט יותר משמחים ונרגשים לראות את הטונות האלה של צעצועים ומשחקים רק בשבילם. עם זאת, כשיש יותר ממתנה אחת, כשיש ערימה של מתנות, הילדים לא מתמקדים במתנה שזה עתה פתחו. במקום זאת, הם פשוט מתקרבים ישירות למתנה הבאה, והבאה, מבלי להעריך מה הם קיבלו. בטח אתה לא רוצה שזה יקרה. לכן, השתדלו לא לתת להם יותר משתי מתנות ביום אחד, גם אם הם מקבלים חבורה מאנשים שונים. פרשו את פתיחת המתנות על פני מספר ימים.

3. יקר, גדול או לא, זה לא קשור למתנה, אלא המחשבה והכוונה היא שחשובה!
מתנה היא סימן של חיבה ואהבה, משהו שצריך להעריך. לכן, הפכו את המתנות שלך לבלתי נשכחות עם נייר עטיפה וסרטים מיוחדים. וחשוב מכך, עזרו לילדיכם לגלות את השמחה האמיתית שבנתינה. לבסוף, ודא שהמתנות הן לא הדברים היחידים שמגדירים את היום הולדת עבור הילדים שלך. קשה מאוד להרחיק את הפוקוס מהאלמנט הצרכני כשאנחנו כל כך מוקפים בו. משפחות עדיין יכולות לדבוק בערכים שלהן, כמו גם להוקיר ולחגוג את החג הזה כזמן לבלות יחד עם ילדיהם.

כמה מילים על גיל 8 (ומה הם צריכים?)

בגיל 8 הם כבר לא בדיוק ילדים קטנים אבל לא ממש המתבגרים שהם יהפכו להיות בעוד כמה שנים. זהו גיל שבו האישיות, תחומי העניין והיכולות שלהם פורחים בקצב מדהים. בבחירת מתנות לילדים בני 8, חיוני לקחת בחשבון את הצרכים של כל אחד מהם.

בראש ובראשונה, ילדים בני 8 נמצאים בחיפוש אחר עצמאות. הם רוצים לחקור את העולם בתנאים שלהם, בין אם זה אומר לבלות עם חברים, לעסוק בתחביבים או לצלול לפעילויות חדשות. מתנות שמעצימות אותם לעשות בחירות ולחקור את תחומי העניין שלהם בעלות ערך רב. חשבו על מתנות שמגיעות עם אפשרויות, המאפשרות להם להתאים אישית וליצור משהו ייחודי.

מבחינה קוגניטיבית, ילדים בני 8 הופכים לחכמים במיוחד, כישורי פתרון הבעיות שלהם מתפתחים, ויש להם תיאבון גובר לידע. זה הופך מתנות שמאתגרות את החשיבה שלהם כמו משחקי חשיבה שמטפחים למידה למועילים במיוחד. ערכות מדע שמציגות כימיה בסיסית או אסטרונומיה, ספרים העוסקים במיומנויות הקריאה המתרחבות שלהם, וחידות הדורשות חשיבה אסטרטגית הם כולם בחירות מצוינות.

יתר על כן, ילדים בגיל 8 מפתחים תחושה חזקה של מודעות חברתית ונהנים לבלות עם חברים ובני משפחה. מתנות המקדמות משחק שיתופי פעולה כמו משחקי קופסה, יכולות לעזור להם לחזק את הקשרים החברתיים שלהם תוך כדי הנאה. פעילות קבוצתית מעודדת עבודת צוות, תקשורת ופיתוח מיומנויות חברתיות חשובות.

הדמיון ממשיך לשחק תפקיד משמעותי בחייהם. יש להם יכולת מדהימה ליצור עולמות וסיפורים מורכבים במוחם. מתנות שמתחברות לדמיונם, כמו תחפושות, בניית עולמות עם אפשרויות יצירתיות אינסופיות או משחקי סיפורים אינטראקטיביים, יכולות לתדלק את תחושת הפליאה שלהם ולעודד שעות של משחק שמעורר את הדמיון.

מתנות לגיל 8 - ההמלצות שלי

10 מי יודע? ממלכת החיות 
משחק מהיר של שאלות חכמות

אני אוהבת משחקי קלפים. אני אוהבת לקנות משחקי קלפים וגם אוהבת לקבל. למה? כי הם נוחים, דבר ראשון – כיף לקחת אותם לכל מקום, לנסיעות, חופשות או סתם לחברים. זה קליל ותמיד זורם, בדוק כמו המשחק הזה: 10 מי יודע. במקרה הזה, על ממלכת החיות, והילדים פשוט עפים על זה! מדובר במשחק ניחושים בהם הילדים צריכים לשאול עד 10 שאלות ואם של כן או לא.

איך משחקים

מערבבים את הקלפים ומניחים אותם בחסנית במקום המיועד בקופסה, מחלקים לכל משתתף או קבוצה 3 קלפי רמז.מושכים  קלף ומקריאים בקול 2 מילות מפתח. המשתתף שמולכם ישאל עד 10 שאלות של כן/לא על מנת לנחש איזו מדינה מופיעה בקלף.

יש לכם רק 2 ניחושים לכל קלף. המשתתף או הקבוצה הראשונים שצוברים 7 קלפים הם המנצחים!

משחק 10 מי יודע ממלכת החיות
ילד משחק במשחק חדש IQ

IQ Six Pro- משחק חידות גאוני

עוד מתנה נהדרת לגיל 8 זה המשחק חידות הנפלא הזה. הוא מגיע עם 120 אתגרים ברמות שונות (חלקן מאוד מאתגרות) ולכל אתגר יש פתרון אחד. מתאים לילדים שנהנים ממשחקי חשיבה וחידות קשות. ממליצה לקנות את זה למתקדמים כי אם מישהו מתחיל זה יכול קצת לתסכל בהתחלה בגלל הקושי. בונוס נוסף שאני אוהבת את המשחק הזה: מתאים גם לנסיעות! 

בתוך קופסת המשחק יש לוח המתאים לאתגרים דו-ממדיים ולאתגרי פירמידה תלת-ממדיים. בגב הקופסה יש לוח בצורת פרפר לאתגרים דו-ממדיים. 

איך משחקים

דו-ממד (בתוך הקופסה ובגב שלה): בחרו אתגר ולוח מתאים. הניחו את כל חלקי המשחק על גבי לוח המשחק כפי שמופיע באתגר.

תלת-ממד: במרכז הלוח שבתוך הקופסה יש אזור משולש שמתאים לאתגרי הפירמידה התלת-ממדיים. בחרו אתגר. כל אתגר מציג מיקומים של מספר חלקי משחק, ב- 6 השכבות של הפירמידה. הניחו את החלקים כפי שמציג האתגר. צורות לבנות מציינות מקומות ריקים בפירמידה. צרו פירמידה של 6 שכבות.

השלימו את המקומות הריקים באמצעות החלקים הנותרים. לכל אתגר יש רק פתרון אחד! ניתן למצוא את כל הפתרונות בסוף חוברת האתגרים.

אקרופוליס

אקרופוליס הוא משחק יחסית חדש, ואני אוהבת אותו כי הוא משלב כמה אלמנטים: קודם כל יוון העתיקה! ילדים עפים על זה, זה ממש מכניס לאווירה. דבר שני – זה משחק אסטרטגיה מצוין ומרתק! וזה מתאים לכמה משתתפים. 

במשחק בעצם העלילה היא שיש אדריכלי ערים ביוון העתיקה, ואלה מתחרים בניהם על תכנון עיר רבת עושר ותהילה.  האדריכלים הם השחקנים והם צריכים לבנות שם בתים, שווקים, מקדשים וכיכרות והכול ברוח של יוון העתיקה.

איך משחקים

בשלב הראשון יש ליצור 11 ערימות של אריחים והכינו את אתר הבנייה: אריחים כמספר השחקנים + 2 נוספים במרכז השולחן. חלקו אריחי פתיחה ואבני בנייה לכל שחקן.

אדריכל יכול לבחור באתר הבנייה את האריח שברצונו להוסיף לעירו. האריח חייב להיצמד לצלע אחת לפחות של אריח קיים בעיר או במפלס גבוה יותר על גבי שלושה משושים. השחקנים ממשיכים בתורם לבחור ולמקם אריחים עד שנשאר אריח אחד בלבד באתר הבנייה. ישנם 5 סוגי רבעים. ניתן לבנות אותם בעיר באופן חופשי, אך הם מזכים בנקודות רק אם הם עומדים בתנאי המיקום הייחודיים ואם ישנה בעיר כיכר בצבע הרובע.

ניתן להעלות את דרגת הקושי של המשחק על ידי הוספת תנאי השמה נוספים. בהוראות מתואר גם אופן משחק לשחקן יחיד. המשחק מסתיים כאשר נותר רק אריח אחד באתר הבנייה ונגמרות ערימות האריחים. כל אדריכל מחשב את הנקודות שלו על פי הכללים. השחקן עם הכי הרבה נקודות הוא המנצח.

משחק אקרופוליס כמתנה לגיל 10
אריחי הקסם משחק קופסא כמתנה לבנות

אריחי קסם

אריחי הקסם הוא גם קלאסיקה בעיניי ומעולה לילדים חובבי אסטרטגיה ומשחקי חשיבה. זה משחק שיצא לי לקנות אותו כמתנה כבר כמה פעמים, רק בגלל שהילדים היו מגיעים אלינו לשחק והתלהבו כל כך, הייתי צריכה לפעמים לעצור את המשחק רק כי שחקו בו שעות. 

 במשחק יש בעצם תשעה אריחים מסתוריים מונחים בתבנית. על השחקנים לסדר אותם בצורה כזו שיהיו תואמים לתבנית שבקלפים שבידיהם.  בכל תור שבו הופכים או מזיזים אריח יש לוותר על קלף. צברו כמה שיותר נקודות, והניצחון שלכם יהיה חקוק באבן!

איך משחקים

סדרו את 9 האריחים הדו צדדיים באופן אקראי על השולחן בסידור של 3*3. חלקו לכל שחקן 4 קלפים וקלף מפתח. הניחו את הקלפים הנותרים בערימה מעל סידור האריחים.

בכל תור ניתן לבצע סוג אחד של פעולות מתוך 3 האפשרויות הבאות, בהתאם למספר הקלפים שברשותכם: שינוי סדר האריחים/הפיכת אריחים או זכייה בנקודות או דילוג על תור.

כל קלף מציג סידור אריחים שונה ומספר נקודות. על מנת לזכות בנקודות המצוינות על הקלף תצטרכו להתאים בין דוגמאות האריחים והכיוון שלהם כפי שהם מופיעים על גבי הקלף, לבין האריחים בסידור שעל השולחן. כאשר אחד השחקנים צובר מספר קלפים שמציין את סיום המשחק סופרים נקודות. השחקן שצבר את מרב הנקודות מנצח.

אולי יעניין אותך גם

יש לך רעיון למשחק?

מצוין! נשמח לשמוע

מלא/י את פרטיך בטופס מטה ואת הרעיון בקווים כלליים, ואנו נחזור אליך בהקדם.

בודק...