לוגו פוקסמיינד משחקים חכמים

10 משחקי קופסה לילדים שיאתגרו את כל המשפחה

משחקי קופסה לילדים הם דרך נהדרת לבלות יחד כמשפחה, ולפתח את החשיבה ואת היכולות שלנו, כילדים וכמבוגרים. משחקים יכולים להיות מהנים ומאתגרים והם עשויים לרתום אתכם לשתף פעולה יחד בפעילות שלשם שינוי אינה מצריכה צפייה במסך. לעיתים, מציאת משחק שמתאים לכל המשפחה יכול להיות אתגר בפני עצמו, אבל ברגע שתמצאו את המשחקים שידברו את השפה שלכם – אתם יכולים להתכונן לשעות מרובות של כייף אדיר!

כדי לעזור לכם למצוא את המשחקים שיעשירו לכם את הזמן בהנאה וחשיבה אתגרית אנחנו בפוקסמיינד ריכזנו עבורכם עשרה משחקים משפחתיים ומאתגרים – מוכנים? יצאנו לדרך!

תוכן עניינים

לפני שאתם ניגשים לרכוש משחקי קופסא לילדיכם, כדאי שתנסו לחפש את המשחקים שיפנו לגיל, לתחומי העניין ורמת הלמידה הנוכחית שלהם. כדי לעזור לכם למצוא את המשחקים שאתם מחפשים – שקלנו בקפידה את ההמלצות על הגיל, הכללים, מספר השחקנים, רמת האתגר והערך הבידורי שכל משחק מספק.

משפחה משחקת במשחק קופסא

10 משחקי הקופסה המשפחתיים הטובים ביותר – כאלו שיאתגרו לכם את החשיבה תוך כדי הנאה, בידור וזמן איכות משותף:

#1 משחק זיכרון חזותי

משחק זיכרון זריז במיוחד! בכמה פרטים תוכלו להבחין וגם לזכור בעשר שניות בלבד?

משחק זיכרון חזותי, מתאים לשחק בזוגות או בקבוצות קטנות. לכל משתתף יש עשר שיות בלבד להתבונן בתמונה, לנסות להבחין בכמה שיותר פרטים, לשנן אותם בלב ולנסות לענות נכונה על השאלה – זכרתם את התונה ועניתם נכון על השאלה? אתם מקבלים כרטיס! השחקן שיצבור הכי הרבה כרטיסים, ינצח במשחק!

מה בקופסה? קלפים, קלף עם הוראות המשחק, קובייה ושעון חול.

למי זה מתאים? המשחק מיועד לגילאי 4 ומעלה. מעולה לפיתוח הזיכרון והתפיסה החזותית בצורה חווייתית ומצחיקה.

#2 ד"ר יוריקה

פרצה מהומה במעבדה! האם תוכלו לעזור לד"ר יוריקה לחבר את המרכיבים הנכונים שירכיבו את התמיסה הנכונה? במשחק הזה עליכם לנסות להעביר את הכדורים הצבעוניים בין המבחנות ולהכין את הנוסחה המיוחדת של יורי – והכלל הוא שאסור לגעת בהם בידיים! השחק הראשון שיצליח להכין את המיסה ולהגיע לפתרון – ינצח ויזכה בקלף. כדי להצליח תצטרכו לחשוב בהיגיון ובמהירות.

מה בקופסה? 54 קלפי חידות, 24 כדורים צבעונים ו- 12 מבחנות.

למי זה מתאים? המשחק מתאים מגיל 6 ומעלה, דרך נפלאה לפתח את התפיסה החזותית, מהירות התגובה וההבחנה בהנאה ויצירתיות.

 

אולי תרצו לקרוא את הביקרות של יעל על משחק ד"ר יוריקה 🔬

 

#3 אתגר בריבוע

מוכנים למשחק שיעורר לכם את המחשבה? אתגר בריבוע – פאזל ייחודי, כדי לסיים אותו עליכם לנסות להרכיב את תשעת חלקי המשחק ולהשלים את התמונה הצבעונית, חושבים שזה קלי קלות? אתם יכולים להתחיל רק אחרי שתניחו את מחסומי הדרך על הלוח. זה אולי נראה בלתי אפשרי – אבל אפשר לעשות את זה בלא פחות מ- 62,208 דרכים שונות!

מה בקופסה? 2 לוחות משחק, 2 סטים צבעוניים של 9 חלקים, 2 סטים של 7 מחסומי דרך, 7 קוביות.

למי זה מתאים? המשחק מתאים לגילאי 6 ומעלה, מצוין לפיתוח חשיבה לוגית, תפיסה מרחבית ולשיפור הזיכרון.

אולי יעניין אותך לקרוא גם איך לבחור משחקי קופסא לילדים >> 

משחק חברה מעץ לילדים

#4 חלומות

אם אתם אוהבים משחקי חשיבה, זה משחק מצוין שייקח את החלומות שלנו צעד אחד קדימה. בעזרת אסטרטגיה נכונה, מהירות תגובה וחשיבה וגם קצת מזל טוב תוכלו להחזיר לחיים את המלכות הנמצאות בתרדמת לאחר שכישפו אותן בשינה עמוקה! אם תצליחו לשלוף את הקלפים הנכונים, תוך שמירה על הזהירות מדרקונים וכישופים תוכלו להעיר את כל המלכות ובעצם לזכות במשחק!

מה בקופסה? המשחק מכיל 79 קלפים.

למי זה מתאים? המשחק מתאים לגילאי 7 ומעלה, מהנה במיוחד ומסייע בפיתוח מיומנויות אסטרטגיות שונות.

מיכל כתבה ביקורת על משחק חלומות – לקריאה לחצו כאן

#5 סלאפזי

משחק משפחתי מהיר ומצחיק! במשחק הזה תצטרכו לשלוף ולהתאים כרטיסים במהירות הבזק, כך תוכלו להיפטר ראשונים מהקלפים – אבל רק אם הייתם הכי הכי מהירים! מצמצתם? אולי פספסתם! בסלאפזי מהירות וחשיבה הם השם המשחק שיעזור לכם לנצח את כולם! מגיע במספר גרסאות מדליקות שתוכלו לגיוון המהירות.

מה בקופסה? 120 קלפים דו צדדיים, ו- 65 קלפי רמזים.

למי זה מתאים? המשחק מתאים לגילאי 8 ומעלה, מצוין לפיתוח הבחנה ותגובה מהירים ונכונים.

#6 מרוץ הקיפודים

האם אי פעם הרגשתם שאתם תלויים על חודו של קוץ? מירוץ הקיפודים זהו קופסה תחרותי בו המשתתפים יכולים לקדם את הקיפודים באמצעות הקלפים שלהם. הקיפוד הראשון שמגיע לנקודת הסיום מנצח! ושאר הקיפודים צוברים נקודות באמצעות הקלפים שבידיהם. יש פה מסר כפול – היפטרו מהקלפים כדי לנצח, ושמרו על הקלפים כדי צבור נקודות.

מה בקופסה? המשחק כולל לוח משחק, 4 כלים (קיפודים צבעוניים), ו- 55 קלפי משחק.

למי זה מתאים? המשחק מתאים לגילאי 6 ומעלה, מצוין לפיתוח חשיבה אסטרטגית ותכנון מהלכים קדימה בהנאה.

דוגמה למשחק קופסא מהנה לכל המשפחה

#7 תפוס נוצה

היכונו למרוץ תרנגולים שיקרקר לכם את הזיכרון! משחק משעשע במיוחד, חוקי המשחק פשוטים – עליכם להשתמש בזיכרון כדי למצוא ולהתאים בין התמונה בביצה שמול התרנגול שלכם ובין בת הזוג שלה בין הקלפים המתומנים כדי לדלג מביצה לביצה. לכל תרנגול יש מספר נוצות על הזנב, אם הצלחתם לזהות ולהתאים בין התמונות תוכלו לדלג מעל התרנגול המתחרה ולמרוט לו את הנוצות! השחקן עם הזיכרון הכי חד, יוכל לדלג מעל התרנגולות האחרים, למרוט להם את כל הנוצות מהזנב ולנצח במרוץ!

מה בקופסה? 24 קלפי ביצים, 12 קלפים מתומנים, 4 תרנגולים ו4 נוצות.

למי זה מתאים? המשחק מתאים לגילאי 4 ומעלה. כך תוכלו לפתח את מיומנויות הזיכרון והתפיסה החזזית בדרך מצחיקה במיוחד.

#8 שחמט ודמקה עם מגירות

משחק הקופסה הקלאסי שכולנו מכירים ואוהבים – עכשיו בעיצוב ייחודי הכולל מגירות נוחות לאחסון חלקי המשחק. משחק חשיבה הכולל חלקים לשני משחקים – דמקה ושחמט גם יחד! משחקי האסטרטגיה העתיקים והמוצלחים ביותר מסביב לעולם! המשחקים הללו מתאימים לשני משתתפים אך הם מצריכים חשיבה מעמיקה ופיתוח אסטרטגיה שיכולה להתאים כפעילות משפחתית. כדי לנצח את המשחקים האלו תצטרכו לגייס את מיטב יכולות החשיבה האסטרטגית שלכם בטווח הקצר והארוך גם יחד. מדובר באחד מהמשחקים היעילים ביותר ללימוד ופיחות מיומנויות חשיבה חדשות.

מה בקופסה? המשחק מכיל לוחות משחק מתקפלים הנארזים בנוחות במגירות, חלקי משחק לשחמט הכוללים 16 כלים לבנים ו- 16 כלים שחורים. כמו כן תמצאו גם כלי משחק לדמקה הכוללים 12 חלקים לבנים ו- 12 חלקים שחורים.

למי זה מתאים? המשחק מתאים לילדים מגיל 6 ומעלה, מצוין לפיתוח חשיבה מערכתית ואסטרטגית, יכולת ניתוח סיטואציה, הסקת מסקנות וחישוב מהלכים קדימה.

#9 מיפל לנד

משחק אסטרטגיה אתגרי וצבעוני – בעולם השעשועים הזה כל אחד ואחת יכולים להיות הבנאים המוצלחים ביותר! אתם יכולים לקנות ולבנות מתקני שעשועים חלומיים במיוחד, לארח בהם מבקרים ולהרוויח כסף מההצלחה שלכם.

מה בקופסה? המשחק כולל לוחות משחק אישיים איתם ניתן לבנות את הפארק, מטבעות רכישה, שערי כניסה ויציאה מהפרק, כרטיסים לניקוד.

למי זה מתאים? המשחק מתאים לגילאי 10 ומעלה, מצוין לפיתוח חשיבה עצמאית ואסטרטגית המבוססת על היגיון וסדר.

נשמע מעניין? בואו לקרוא סקירה וביקורת על המשחק מיפל לנד 

#10 פליפולו – הארי פוטר

משחק קופסא מהנה ומאתגר לכל המשפחה! התאימו את הקלפים הנכונים ונצחו את כולם. המשחק יכניס אתם לעולם הפנטזיה היצירתי של הארי פוטר – עליכם לחשב היטב מאחורי אילו צריחים מסתתרות הדמויות הנכונות שישלימו לכם את הלוח. אם אתם חושבים שזה הולך להיות קל – חישבו שוב! המשחק הזה יאתגר אתכם כל כך שתרצו שיהיו לכם כוחות קסם כדי לנצח.

מה בקופסה? המשחק מכיל 4 סטים של אריחים ו6 לוחות משחק דו צדדיים.

למי זה מתאים? לגילאי 5 ומעלה, מהנה במיוחד ומסייע בפיתוח הבחנה חזותי טובה, מחדד את הזיכרון ויכולת פתרון בעיות.

  • קיים גם בגרסה קלאסית של חיות

אולי יעניין אותך לקרוא גם 6 משחקי הארי פוטר – למכורים בלבד! >> 

שח מט כמשחק קופסא קלאסי

פוקסמיינד – בית המשחקים שלכם!

לסיכום, משחקי קופסה משפחתיים מהווים חלק בלתי נפרד מההתפתחות השכלית, הקוגניטיבית והחברתית של ילדיכם. הם משלבים את מיטב האלמנטים שיעשירו את עולמם של הילדים – צבעוניות, חשיבה, אתגרים ושיתוף פעולה.

אנחנו מזמינים אתכם לשטוף את העיניים – עם מגוון משחקים חדשני ומדליק, שייקח את חווית המשחק המשפחתית שלכם ללמידה מהנה ומגבשת! מי אמר שמשחקים זה רק לילדים?

מוזמנים להסתובב באתר שלנו www.foxmind.co.il  ולמצוא את המשחקים שיתאימו בדיוק לצרכים שלכם – ואם אתם לא בטוחים, נשמח לענות על כל שאלה! ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון: 03-9092034

אולי יעניין אותך גם

יש לך רעיון למשחק?

מצוין! נשמח לשמוע

מלא/י את פרטיך בטופס מטה ואת הרעיון בקווים כלליים, ואנו נחזור אליך בהקדם.

בודק...